Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
New York Section I Kick Off 1
December 8th 2019 216 Fort Washington Avenue, High School, 10032, United States
Report
Block
3 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
News
Write News
RSS Feed
Folders
2012 - (1 articles)
2013 - (1 articles)
2014 - (3 articles)
2015 - (1 articles)
2016 - (1 articles)
2017 - (2 articles)
2018 - (1 articles)
2019 - (1 articles)
2021 - (1 articles)
2022 - (1 articles)
2023 - (1 articles)
Featured
0
Misc News
2
All
2
2017 Results - New York Section I Kick Off 1
Dec 11th 2017, 4:09am
2017 Results - New York Section I Kick Off 1
Dec 11th 2017, 4:09am
Search
2017 Results - New York Section I Kick Off 1
Published by
ArmoryTrack.org
Dec 11th 2017, 4:09am
Comments
New York Section I Kick Off #1 - Dec 9, 2017
New Balance Track & Field Center at the Armory
« Filter Results by Team: »
Albertus Magnus
Ardsley
Beacon
Brewster
Clarkstown North
Clarkstown South
Harrison
Hastings
Mamaroneck
Nanuet
New Rochelle
North Rockland
Pearl River
Rye
Scarsdale
Somers
Suffern
Tappan Zee
The Ursuline
White Plains
Yonkers Public Schools
Men:
55 Meter Dash
|
300 Meters
|
600 Meters
|
1000 Meters
|
1600 Meters
|
3200 Meters
|
55h
|
4x200
|
4x400
|
4x800
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
|
Weight
Women:
55 Meter Dash
|
300 Meters
|
600 Meters
|
1000 Meters
|
1500 Meters
|
1500m Racewalk
|
3000 Meters
|
55h
|
4x200
|
4x400
|
4x800
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
|
Weight
Team Scores
Mens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gordon, Elizah
11
White Plains
6.62
0
2
Mullings, Dornell
11
Yonkers Public S
6.73
0
3
Parson, Jessie
10
New Rochelle
6.73
0
4
Nicolosi, Alex
12
North Rockland
6.77
0
5
Roadarmel, Conor
12
Clarkstown South
6.82
0
6
Blue, Robert
12
Harrison
6.90
0
7
Cosby, D'Andre
11
Harrison
6.93
0
8
McCants, Nate
12
White Plains
7.00
0
Mens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Gordon, Elizah
11
White Plains
6.68
1
2
Mullings, Dornell
11
Yonkers Public S
6.76
2
3
Parson, Jessie
10
New Rochelle
6.79
5
4
Nicolosi, Alex
12
North Rockland
6.84
16
5
Roadarmel, Conor
12
Clarkstown South
6.84
6
6
McCants, Nate
12
White Plains
6.85
4
7
Blue, Robert
12
Harrison
6.94
3
7
Cosby, D'Andre
11
Harrison
6.94
8
9
Fisher, Carl
11
White Plains
6.96
9
10
Harmsen, Joshua
11
Clarkstown North
7.01
7
11
Tarricone, Joey
11
North Rockland
7.05
19
12
Carozza, Frank
12
Hastings
7.08
10
13
Hunter, Michael
11
White Plains
7.13
11
14
Stinfort, Tyrese
10
Clarkstown North
7.16
12
14
Allen, Brent
11
Tappan Zee
7.16
9
16
Warner, Jason
12
Clarkstown South
7.17
5
17
Halasz, Joe
12
Rye
7.19
19
18
Gill, Connor
12
Somers
7.21
17
19
Gregg, Mathew
12
North Rockland
7.23
8
20
Qin, Marvin
11
Nanuet
7.25
11
21
Harris, Chance
11
Yonkers Public S
7.28
17
22
Mercado, Jeremy
12
Mamaroneck
7.29
9
23
Kentish, Dominic
9
Brewster
7.29
6
24
Fitzgerald, Dylan
11
Harrison
7.29
18
25
Dibari, Paul
11
North Rockland
7.30
2
26
Andre, Marcus
11
White Plains
7.30
8
26
Dawson, Drew
10
Yonkers Public S
7.30
15
28
Gonch, Michael
9
Brewster
7.31
5
29
Montanez, Justin
10
Harrison
7.35
9
30
Stevens, Queron
11
Beacon
7.36
10
31
Weber, Evan
10
Harrison
7.37
16
32
Carey, Kyle
11
North Rockland
7.37
3
33
Renert, Michael
9
Clarkstown South
7.39
15
34
Kim, Austin
12
Tappan Zee
7.43
12
35
Abankwa, Emmanuel
12
Tappan Zee
7.43
4
36
DeLaRosa, Aiden
10
Harrison
7.44
10
37
Yeung, Kyle
12
Harrison
7.45
11
38
Williams, Kemar
11
New Rochelle
7.48
13
39
Choi, David
12
Harrison
7.49
5
40
Van Beurden, Floris
12
Rye
7.50
14
41
Lloyd, Jonathan
11
Rye
7.50
6
41
Smith, Luke
12
Albertus Magnus
7.50
1
43
Pforte, John
10
Tappan Zee
7.50
9
44
Shim, Matthew
10
Clarkstown South
7.50
3
45
Bayer, Sean
10
Clarkstown South
7.50
14
46
Fischer, Peter
9
Harrison
7.52
13
47
Crisp, Jaden
10
New Rochelle
7.52
7
48
Daryani, Milad
12
Clarkstown North
7.55
16
49
Seo, Justin
11
Nanuet
7.57
13
50
Moses, Chris
10
Ardsley
7.59
10
51
Gordon, Darrien
12
White Plains
7.59
19
52
Fiscus, Jared
10
North Rockland
7.60
7
53
Espejel, Daniel
12
Yonkers Public S
7.61
4
54
Casella, Victor
9
Somers
7.63
2
55
Ficarotta, Dylan
12
Pearl River
7.63
1
56
Gales, Jerrome
12
North Rockland
7.64
11
57
Johnson, Jamani
10
White Plains
7.66
7
58
Columbia, Nick
12
North Rockland
7.66
19
59
Ryan, Timothy
9
Nanuet
7.68
17
60
Nelson, Jace
10
Tappan Zee
7.68
6
61
Placide, Bryan
11
Clarkstown North
7.70
6
62
Rivera, Damian
11
Ardsley
7.71
16
63
Cameron, Alexander
10
Somers
7.71
13
64
Fields, Nathaniel
9
White Plains
7.73
19
65
Pompei, Ryan
10
Clarkstown North
7.77
10
66
Mier, Jonathan
10
Somers
7.78
12
67
Clemente, Orlando
10
North Rockland
7.79
2
68
Lam, Ivan
9
Clarkstown South
7.79
8
69
Marvin, Connor
9
Clarkstown North
7.81
3
70
Mullen, Eoin
9
Hastings
7.81
15
71
McCollum, John
12
Beacon
7.82
11
72
Espinal, Jeremy
12
Pearl River
7.84
10
73
Slack, Kentaro
11
Rye
7.85
6
74
Choi, James
9
Harrison
7.85
1
75
Marvin, Ryan
12
Clarkstown North
7.85
13
76
Desilus, Ralph
10
North Rockland
7.85
12
77
Arbeely, Dave
9
Brewster
7.87
13
78
Kerridge, Beck
9
Harrison
7.88
9
79
Sullivan, Michael
9
Harrison
7.88
7
79
Gallos, Trey
11
Rye
7.88
17
81
Donelan, Kevin
11
North Rockland
7.88
16
82
Hernandez, Omar
10
Mamaroneck
7.90
16
83
Demelio, Matt
12
Tappan Zee
7.91
5
84
Cardascia, Joseph
9
Harrison
7.93
18
85
Lepe, Adrian
10
White Plains
7.94
2
86
Adams, Justin
10
North Rockland
7.95
11
87
Mirabal, Chris
12
Ardsley
7.96
19
88
Ramirez, Jose
11
Suffern
8.01
8
89
Porette, Ethan
10
North Rockland
8.01
13
90
Kurihara, Motoaki
11
Ardsley
8.04
9
91
Dorchak, Jake
9
White Plains
8.04
8
92
Olajuyi, Seyi
9
Mamaroneck
8.04
14
93
Ali, Almaas
10
Beacon
8.13
10
94
Kwon, Brandon
10
Ardsley
8.13
2
95
Rabinowitz, Luke
9
Tappan Zee
8.14
12
96
Guy Jr., Gregory
11
Tappan Zee
8.14
6
97
Ferst, Jared
9
Clarkstown North
8.15
15
98
Palmieri, Liam
9
Somers
8.15
16
99
Klein, William
12
Pearl River
8.16
3
100
Francois, Karl
11
Suffern
8.17
13
101
Glover, Julian
10
Harrison
8.19
14
101
Piranio, Gian
9
Ardsley
8.19
7
103
Rodriguez, Andres
9
Harrison
8.20
1
103
Schnapp, Jared
10
Harrison
8.20
14
105
Adames, Endy
12
Yonkers Public S
8.22
12
106
Lydon, Corey
11
Clarkstown North
8.24
12
107
Restrepo, Julian
9
Brewster
8.26
16
108
Sanchala, Shreyesh
11
Ardsley
8.28
4
109
Ouldelmoustaphy, Amarry
11
Yonkers Public S
8.31
1
110
Alvir, Max
9
Clarkstown South
8.31
14
111
Chiano, Jake
9
Tappan Zee
8.32
5
112
Tang, Matthew
12
Ardsley
8.34
17
113
Torres-Gomez, Daniel
10
Harrison
8.34
15
114
Tobin, Matt
10
Albertus Magnus
8.34
7
115
DeSantis, Kyle
10
Brewster
8.35
11
116
Dwyer, Matthew
10
Albertus Magnus
8.37
16
117
Sharma, Daman
11
Yonkers Public S
8.38
11
118
Christie, Jordan
9
Harrison
8.38
15
119
Kalathara, Nevin
11
Ardsley
8.42
6
120
Nathan, Holder
10
White Plains
8.50
8
121
Batska, Alex
10
Ardsley
8.51
15
122
Molyneaux, Jason
10
Clarkstown North
8.54
18
123
Couto, Lucas
10
Harrison
8.57
4
124
Otto, Chadwick
9
Brewster
8.58
3
125
Caruso, Sebastian
9
Ardsley
8.68
7
126
Levin, Nathaniel
9
White Plains
8.71
15
127
Chiascione, Stephen
9
Ardsley
8.73
4
128
Lopez, Humberto
12
Suffern
8.77
9
129
Ruiz, Jacob
12
Suffern
8.78
13
130
Caruso, Nicholas
9
Ardsley
8.81
14
131
Nolasco, Luis
10
Harrison
8.81
12
132
Kim, Sung-Hyun
12
Ardsley
8.83
10
133
Perez-Gonzalez, Jeshua
9
Clarkstown North
8.85
11
134
Vass, Joseph
9
Harrison
8.86
18
135
Pinto, Daniel
9
White Plains
8.87
8
136
Ball, Jonathan
12
Yonkers Public S
8.90
19
137
Anuszkiewicz, Andre
9
Hastings
8.91
9
138
Mitre, Alexander
11
Clarkstown North
8.94
4
139
McCormick, Jackson
9
White Plains
9.01
5
140
Gill, Kieran
9
Somers
9.04
19
141
Massod, Muhammad
9
Clarkstown South
9.08
17
142
Pereira, Tristan
12
Ardsley
9.22
1
143
Clough, Thatcher
9
Hastings
9.26
3
144
Belja, Mlladen
9
Harrison
9.38
17
145
Gjelaj, Jack
9
Tappan Zee
9.42
1
146
Andres, Angelo
11
Suffern
9.49
2
147
Vecciarelli, Thomas
9
Somers
9.56
2
148
Oro, Kameron
10
Harrison
9.82
6
149
Maria, Enmanuel
9
White Plains
9.83
12
150
Panaro, Nicholas
9
Somers
9.93
1
--
Rivilis, Samuel
9
Somers
DNS
4
--
Garcia, Angemil
11
Tappan Zee
DNS
3
--
Albin, Elijah
9
North Rockland
DNS
15
--
Sokolski, Peter
9
Harrison
DNS
17
--
Hovagim, Nick
12
Tappan Zee
DNS
3
--
Perpignand, Nickxens
12
North Rockland
DNS
18
--
Verard, Luc
9
Somers
DNS
14
--
Mirtil, Ritchie
8
White Plains
DNS
5
--
Udeagha, Dezie
11
Rye
DNS
10
--
Martin, Calvin
10
Harrison
DNS
18
--
Tepper, Teddy
10
Brewster
DNS
8
--
McCorry, Aidan
9
Clarkstown North
DNS
5
--
Rivera, Christopher
9
Mamaroneck
DNS
7
--
Garcia, Miguel
12
Brewster
DNS
4
--
Altamuro, Justin
11
Harrison
DNS
14
--
Correia, Michael
11
Harrison
DNS
2
--
Wolf, Marc
11
Suffern
DNS
18
--
Kolk, Orion
12
Pearl River
DNS
18
Mens 300 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thomson, Julian
12
Clarkstown North
36.68
1
2
Bernard, Nicolas
11
Scarsdale
37.18
1
3
Shahbain, Habib
12
Ardsley
38.09
1
4
Maloney, Connor
11
Rye
38.59
2
5
Johnson, Benjamin
11
Rye
38.64
1
6
Marshall, Pedro
12
White Plains
38.87
2
7
Somoza, Michael
12
Somers
39.05
3
8
Wise, Jacob
12
Ardsley
39.11
2
9
Qin, Marvin
11
Nanuet
39.12
2
10
Isaac, Jeremiah
12
Suffern
39.17
1
11
Goldszer, John
11
Rye
39.77
2
12
Fischer, Peter
9
Harrison
39.99
3
13
Jacobson, Eric
12
Scarsdale
40.14
3
14
Heanue, Liam
9
Clarkstown South
40.19
7
15
Goldman, Hunter
12
Somers
40.30
4
16
Harmsen, Joshua
11
Clarkstown North
40.63
1
17
Stinfort, Tyrese
10
Clarkstown North
40.67
2
18
Thomas, Ajani
11
New Rochelle
40.69
3
19
Sanchez, Justin
12
Harrison
40.71
3
20
Howell, Jeremy
12
North Rockland
40.73
4
21
Hernandez, Austin
10
Clarkstown South
40.81
4
22
Bourgeois, Alex
12
Hastings
40.99
4
23
Abankwa, Emmanuel
12
Tappan Zee
41.34
4
24
Sullivan, Luke
11
Tappan Zee
41.50
7
25
Dias, Thomas
10
New Rochelle
41.60
5
26
Amir-Townes, Isaiah
10
New Rochelle
41.70
5
27
Veirun, Shane
12
Pearl River
41.77
4
28
Wanamaker, Liam
10
Clarkstown South
42.02
7
29
Kraut, Paul
10
Rye
42.11
8
30
Ducrepin, Stephan
11
Suffern
42.18
7
31
Bretton, Joshua
11
North Rockland
42.27
4
32
Hannon, Christopher
12
Somers
42.29
6
33
Dale, Maxwell
11
Clarkstown North
42.30
6
34
Mercado, Jeremy
12
Mamaroneck
42.36
5
35
Correia, Michael
11
Harrison
42.41
3
36
Carpiniello, Griffin
11
Somers
42.59
23
37
Jones, Anthony
12
Suffern
42.81
9
38
Daryani, Milad
12
Clarkstown North
42.84
6
39
Yoo, Tobi
11
Tappan Zee
42.85
4
40
Chevallet, Joshua
12
White Plains
42.91
8
41
Reiner, Peter
11
Pearl River
42.95
5
42
Pinnock, Tyler
12
New Rochelle
43.00
5
43
Kolk, Orion
12
Pearl River
43.09
4
43
Oulwole, Ethan
12
Suffern
43.09
10
45
Moger, Peter
10
Clarkstown South
43.09
7
46
Smith, Luke
12
Albertus Magnus
43.10
10
47
DeLaRosa, Aiden
10
Harrison
43.12
7
48
Baluch, Daniel
12
North Rockland
43.13
7
49
Smith, Kristofer
12
Suffern
43.19
8
50
Rivera, Damian
11
Ardsley
43.24
10
51
Gejo, Justin
9
Clarkstown North
43.40
22
52
Williams, Grant
12
Suffern
43.46
5
53
Graziottin, Leonardo
11
Scarsdale
43.52
11
54
Dibari, Paul
11
North Rockland
43.57
4
55
Carter, Matt
11
New Rochelle
43.59
8
56
Pompei, Ryan
10
Clarkstown North
43.87
9
57
Wolf, Marc
11
Suffern
43.88
15
58
Harding, Brendan
11
Pearl River
43.89
6
59
Auriemma, Anthony
11
Suffern
43.99
8
60
Selby, Cormac
11
Pearl River
44.01
9
61
Cuevas, Mario
10
North Rockland
44.01
13
62
Calice, L'Dianaudd
12
North Rockland
44.02
9
63
Bednarczuk, Joe
10
Brewster
44.06
6
64
Chen, Dennis
10
Suffern
44.10
8
65
Demelio, Matt
12
Tappan Zee
44.20
12
66
Willman, Cole
9
Somers
44.26
10
67
Rozowsky, Colin
9
Rye
44.43
11
68
Hernandez, Omar
10
Mamaroneck
44.49
6
69
Molina, Christian
9
North Rockland
44.50
13
70
Sullivan, Michael
9
Harrison
44.51
5
71
Lepe, Adrian
10
White Plains
44.54
7
72
Gill, Connor
12
Somers
44.58
5
73
Sokolski, Peter
9
Harrison
44.60
18
74
Cardascia, Joseph
9
Harrison
44.62
10
75
Gonzalez, Darlin
10
North Rockland
44.75
15
76
Franzetti, Greg
9
Rye
44.76
16
77
Villarreal, Brayan
10
North Rockland
44.86
15
78
Olson, Matt
9
Clarkstown South
44.90
8
79
Wright, Justin
9
Somers
44.91
11
80
Chiamprasert, Tanner
12
Pearl River
44.92
7
81
Le, Liam
9
Nanuet
44.93
9
82
Barrero, Esteban
10
White Plains
44.96
6
83
Oxman, Jonah
11
Scarsdale
44.97
5
84
Boyle, Aidan
9
Clarkstown South
44.97
14
85
Ferst, Jared
9
Clarkstown North
45.15
22
86
Guy Jr., Gregory
11
Tappan Zee
45.18
19
87
Phalen, Luke
10
Somers
45.20
14
88
Summerville, Theodore
10
North Rockland
45.23
9
89
Oomen, Joshua
11
Nanuet
45.26
6
90
Montaldo, Matthew
9
Beacon
45.27
10
91
Harris, Everett
10
North Rockland
45.28
23
92
Sicklick, Alec
11
Mamaroneck
45.34
16
93
Goldstein, Ted
10
North Rockland
45.34
17
94
Ali, Almaas
10
Beacon
45.36
10
95
Cameron, Alexander
10
Somers
45.54
8
96
Pacella, Michael
11
North Rockland
45.54
16
97
Nelson, Jace
10
Tappan Zee
45.55
8
98
Hoekstra, Jan
9
Somers
45.81
18
99
Palmieri, Liam
9
Somers
45.85
13
100
Marvin, Ryan
12
Clarkstown North
45.90
12
101
Paone, Francesco
10
Somers
45.91
9
102
Reimann, Matthew
10
Somers
45.98
14
103
McCollum, John
12
Beacon
46.00
9
104
Holihan, Sean
10
Albertus Magnus
46.02
16
105
Petti, Daniel
11
Pearl River
46.03
13
106
Paul, Anthony
9
New Rochelle
46.20
7
107
Sehnawi, Kenan
11
Nanuet
46.22
15
108
Spencer, Thomas
9
Somers
46.23
23
109
Francois, Karl
11
Suffern
46.24
12
110
Maltbie, George
10
North Rockland
46.27
14
111
Carbone, Nick
12
Clarkstown South
46.28
16
112
Rivilis, Samuel
9
Somers
46.33
19
113
Gacio, Shaun
12
Mamaroneck
46.37
12
114
Klein, William
12
Pearl River
46.38
13
115
Lopez, Ryan
10
Clarkstown South
46.44
19
116
Olmos, Christian
11
Rye
46.45
15
117
Reichbach, Sean
9
Somers
46.60
15
118
Ovalles, Michael
9
North Rockland
46.65
14
119
Mellin, Thomas
11
Nanuet
46.70
12
120
Kerridge, Beck
9
Harrison
46.76
7
121
Goldberg, Brett
11
Clarkstown North
46.77
12
122
Lauredent, Kenney
10
North Rockland
46.81
15
123
Dinh, Tai
9
North Rockland
46.84
14
124
Harris, Michael
12
Nanuet
46.88
9
125
Tang, Matthew
12
Ardsley
46.90
14
126
Alvir, Max
9
Clarkstown South
47.04
20
127
Rabinowitz, Luke
9
Tappan Zee
47.07
16
128
Parra, Luis
10
Suffern
47.15
14
129
Vallebuona, Ethan
11
Clarkstown North
47.20
17
130
Goldberg, Ethan
10
Somers
47.26
21
131
Restrepo, Julian
9
Brewster
47.28
13
132
Kirby, Sean
9
Clarkstown South
47.36
15
133
Acosta, Albert
9
Brewster
47.65
12
134
Dorchak, Jake
9
White Plains
47.71
8
135
Kim, John
9
Clarkstown South
47.78
11
136
Canno, Christopher
9
Harrison
47.83
14
137
Zavala, Aidan Nino
9
Clarkstown North
47.85
22
138
Simmons, Matthew
11
North Rockland
47.88
11
139
Ramos, Selvin
11
Pearl River
47.91
10
140
Bowman, Nicholas
12
Nanuet
47.91
9
141
Narcisse, Junior
10
North Rockland
47.98
20
142
Buckner-Wolfson, Reese
11
Rye
48.05
15
143
Tulchin, Jason
11
Somers
48.08
19
144
Schnapp, Jared
10
Harrison
48.13
19
145
Lowry, Raymond
11
Pearl River
48.25
11
146
Gonzalez, Jonathan
10
New Rochelle
48.26
5
147
Lydon, Corey
11
Clarkstown North
48.26
22
148
Kosloff, Jack
9
Clarkstown South
48.34
20
149
Lopez, Luis
12
North Rockland
48.34
15
150
Cortez, Kevin
10
Harrison
48.38
19
151
Chiano, Jake
9
Tappan Zee
48.48
16
152
Aguilar, Jason
9
Beacon
48.59
20
153
Marsico, Chris
9
Nanuet
48.60
12
154
Howell, Jullian
9
Clarkstown South
48.66
11
155
Paredes, Brayan
9
North Rockland
48.81
14
156
Fazio, Joseph
9
Somers
48.84
18
157
Couto, Lucas
10
Harrison
48.90
19
158
Nathan, Holder
10
White Plains
49.11
12
159
Wise, Joshua
9
Ardsley
49.29
20
160
Mitre, Alexander
11
Clarkstown North
49.50
22
161
Kim, Sung-Hyun
12
Ardsley
49.64
13
162
Sibbhannie, Isaiah
9
Clarkstown South
49.82
20
163
Abreu, Jeffrey
9
North Rockland
49.84
20
164
Torres-Gomez, Daniel
10
Harrison
49.89
23
165
Rodriguez, Andres
9
Harrison
49.97
11
166
Breault, Zachary
9
Mamaroneck
50.02
16
167
Vass, Joseph
9
Harrison
50.07
12
168
Caruso, Sebastian
9
Ardsley
50.15
19
169
Levin, Nathaniel
9
White Plains
50.20
15
170
Suranyi, David
9
Rye
50.25
13
171
Cassin, Garrett
9
Somers
50.36
17
172
Mirtil, Ritchie
8
White Plains
50.42
10
173
Stephens, Daniel
11
Clarkstown North
50.88
16
174
Bisio, Nicholas
10
Brewster
51.04
18
175
Batska, Alex
10
Ardsley
51.29
13
176
Jones, Kenneth
10
Beacon
51.39
17
177
Uribe, Sebastian
11
Beacon
51.42
21
178
Anuszkiewicz, Andre
9
Hastings
51.55
18
179
Noonan, Daniel
10
Somers
51.76
10
180
Lopez, Humberto
12
Suffern
51.99
17
181
Gill, Kieran
9
Somers
52.05
21
182
Tellez, Daniel
9
Somers
52.10
21
183
Pinto, Daniel
9
White Plains
52.13
16
184
Ghaleb, George
11
Ardsley
52.13
13
185
Wong, George
9
Rye
52.27
19
186
Belja, Mlladen
9
Harrison
52.36
23
187
Dwyer, Matthew
10
Albertus Magnus
53.26
18
188
Valderrama, Mark Paul
12
Suffern
53.49
17
189
Ficarella, Maxim
9
Nanuet
53.50
21
190
Clough, Thatcher
9
Hastings
53.65
18
191
Lenahan, Liam
9
Brewster
53.98
20
192
Ruiz, Jacob
12
Suffern
54.51
20
193
Massod, Muhammad
9
Clarkstown South
54.68
21
194
Mizzi, Charles
10
Clarkstown South
54.69
20
195
Patel, Neil
9
Nanuet
54.76
20
196
Whelan, John
9
Nanuet
54.89
21
197
DeSantis, Kyle
10
Brewster
54.92
21
198
Nolasco, Luis
10
Harrison
54.96
20
199
Andres, Angelo
11
Suffern
55.14
22
200
Wolko, Jedrzej
10
Somers
55.37
18
201
Lugo, Elijah
11
White Plains
55.87
22
202
Arador, Emaud
9
North Rockland
57.16
22
203
Tulchin, Aiden
9
Somers
57.28
21
204
Perez-Gonzalez, Jeshua
9
Clarkstown North
57.68
22
205
Pereira, Tristan
12
Ardsley
58.67
22
206
Seshadri, Nitin
9
Somers
59.79
22
207
Maria, Enmanuel
9
White Plains
1:00.72
21
208
Otto, Chadwick
9
Brewster
1:01.12
22
209
Gjelaj, Jack
9
Tappan Zee
1:01.33
11
210
Oro, Kameron
10
Harrison
1:02.76
21
--
Martin, Calvin
10
Harrison
DNS
18
--
Furey, Christopher
10
Nanuet
DNS
6
--
Golden, Seth
10
New Rochelle
DNS
6
--
Mandracchia, Vincent
9
Rye
DNS
18
--
Serrano, Carlos
9
Beacon
DNS
19
--
Palmieri, Casey
10
Somers
DNS
10
--
Vaughan, Cavin
12
Beacon
DNS
4
--
Odunlade, Daniel
11
Clarkstown North
DNS
11
--
Murray Jr, Todd
9
North Rockland
DNF
14
--
Guanga, Erik
9
North Rockland
DNS
18
--
Monfiston, Jonathan
9
North Rockland
DNS
13
--
Casella, Victor
9
Somers
DNS
19
--
Gerard, Ben
10
Clarkstown North
DNS
6
--
Walker, Diamel
12
North Rockland
DNF
5
--
Bethards, Devin
11
Beacon
DNS
9
--
Casey, Shane
9
North Rockland
DNS
8
--
Mendoza, Leonel
9
Clarkstown South
DNS
16
--
Arriola, Julio
11
Scarsdale
DNS
11
--
Kelly, John
11
Nanuet
DNS
18
--
DeYoung, Dylan
12
Brewster
DNS
21
--
Allen, Brent
11
Tappan Zee
DNS
12
--
Morales, Jason
11
Brewster
DNS
19
Mens 600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pray, Dimitri
12
North Rockland
1:24.61
1
2
Wachs, Zach
12
Ardsley
1:26.81
1
3
Jensen, Anders
12
Rye
1:28.23
1
4
Istvan, Kaleb
10
Beacon
1:28.57
1
5
Compagnone, Vincent
12
Beacon
1:29.56
1
6
Czerwinski, Thomas
11
Suffern
1:29.76
1
7
Lenahan, Ryan
12
Brewster
1:29.83
1
8
Thomson, Julian
12
Clarkstown North
1:31.01
2
9
Johnson, Benjamin
11
Rye
1:31.07
4
10
Echavarria, Brian
11
Suffern
1:31.57
2
11
Cruz, Tyrone
11
Yonkers Public S
1:32.11
3
12
Philip, Daniel
11
Clarkstown South
1:32.35
2
13
Anderson, Connor
12
Suffern
1:32.40
4
14
Alade, David
9
Brewster
1:32.70
2
15
Sadeghilari, Aryan
11
Clarkstown South
1:33.04
2
16
Veirun, Shane
12
Pearl River
1:33.07
2
17
Fenner, Nicholas
10
North Rockland
1:33.25
4
18
Cristaldo, Jose
11
Harrison
1:33.25
1
19
O'Connell, Ryan
12
Suffern
1:33.89
2
20
Miyabe, Koichi
11
Harrison
1:34.30
1
21
Kang, Jeremy
10
Nanuet
1:34.42
3
22
Heanue, Rory
11
Clarkstown South
1:34.45
3
23
Davis, Pat
11
Rye
1:34.73
2
24
Clifford, Michael
12
Clarkstown South
1:34.89
2
25
Lobritto, Marc
11
Clarkstown North
1:35.27
2
26
Rodriguez, Gabriel
11
Nanuet
1:35.33
2
27
Alphonse, Andrew
12
New Rochelle
1:35.40
1
28
Chiamprasert, Tanner
12
Pearl River
1:35.56
3
29
Harding, Brendan
11
Pearl River
1:36.51
4
30
Rosario, Rodolfo
10
North Rockland
1:36.59
5
31
Santana, Edwin
12
North Rockland
1:36.64
3
32
Thadani, Kunal
12
Mamaroneck
1:36.84
5
33
Marin, Benjamin
11
Suffern
1:37.01
3
34
Hammes, Thiago
10
Rye
1:37.64
4
35
Dimarino, Michael
11
Clarkstown North
1:37.90
5
36
Furey, Christopher
10
Nanuet
1:38.30
4
37
McDermott, Ethan
11
Pearl River
1:38.77
3
38
Jones, Darius
11
Yonkers Public S
1:38.85
5
39
Herbert, Michael
11
Somers
1:39.14
3
40
Geer, Devin
12
North Rockland
1:39.22
5
41
Linko, Jack
10
Suffern
1:39.23
6
42
Wachs, Jacob
10
Ardsley
1:39.28
3
43
Morales, Teddy
11
Yonkers Public S
1:39.67
5
44
Lawal, Sadat
11
Yonkers Public S
1:39.70
4
45
Le, Liam
9
Nanuet
1:40.17
5
46
Corpus, Dylan
9
Nanuet
1:40.18
4
47
Skoglund, Curran
12
Suffern
1:40.45
5
48
Kidd, Ian
11
Beacon
1:40.54
3
49
Gonzalez, Jonathan
9
Nanuet
1:41.10
5
50
Devlin, Jack
12
Clarkstown North
1:41.75
5
51
Zobel, Grant
9
Mamaroneck
1:41.89
4
52
Jafa, Danny
10
Brewster
1:42.43
2
53
Bleifuss, Michael
10
Harrison
1:42.45
3
54
Cordoba, Emanuel
10
Suffern
1:42.71
5
55
Coble, Malik
10
White Plains
1:43.04
6
56
Pierre, Vaughn
11
Ardsley
1:43.24
4
57
Tang, Andrew
10
Clarkstown South
1:43.73
3
58
Diaz, Franklin
12
Yonkers Public S
1:43.99
4
59
Stech, Gerrit
10
Clarkstown North
1:44.16
3
60
Tesler, Zach
10
New Rochelle
1:45.03
4
61
Kelly, John
11
Nanuet
1:45.13
6
62
Bednarczuk, Joe
10
Brewster
1:45.38
4
63
Houser, Daurell
11
Mamaroneck
1:45.62
5
64
Hulse, Tyler
11
Beacon
1:48.66
6
65
Rigor, Mason
10
Harrison
1:48.66
4
66
Potenza, Ryan
10
Albertus Magnus
1:51.41
5
67
Gejo, Justin
9
Clarkstown North
1:51.45
7
68
Trepanier, Joshua
11
Mamaroneck
1:51.55
4
69
Zavala, Aidan Nino
9
Clarkstown North
1:51.88
7
70
Garatti, Josh
11
Clarkstown South
1:53.27
6
71
Vallebuona, Ethan
11
Clarkstown North
1:54.06
7
72
Monterroso, Alex
11
North Rockland
1:54.07
7
73
Kim, Kyle
9
Clarkstown South
1:55.43
6
74
Nakahata, Ryuma
10
Harrison
1:55.64
6
75
Heilbronn, Paul
9
Clarkstown South
1:55.98
6
76
Olajuyi, Seyi
9
Mamaroneck
1:56.55
6
77
Grega, peter
12
Mamaroneck
1:56.72
5
78
Colon, Immanuel
10
White Plains
1:56.76
6
79
Kao, Daniel
10
White Plains
1:57.08
6
80
Marsico, Chris
9
Nanuet
1:57.16
7
81
Sehnawi, Kenan
11
Nanuet
1:57.94
6
82
O'Buachalla, Dylan
10
Clarkstown North
1:58.28
7
83
Malev, Adam
11
White Plains
1:58.50
6
84
Patel, Neil
9
Nanuet
1:59.28
7
85
Ficarella, Maxim
9
Nanuet
2:00.74
7
86
Silverman, Jack
12
Mamaroneck
2:01.89
7
87
Stephens, Daniel
11
Clarkstown North
2:02.71
6
88
Whelan, John
9
Nanuet
2:02.72
7
89
Lenahan, Liam
9
Brewster
2:10.29
7
90
Heber, Emery
9
North Rockland
2:21.26
7
91
Cruz, Daniel
12
Mamaroneck
2:24.03
7
--
Goldszer, John
11
Rye
DNS
3
--
Nguyen, Devin
10
North Rockland
DNS
7
--
Becker, Aaron
9
Ardsley
DNF
6
--
Joerger, Jude
10
Hastings
DNS
3
--
Noda, Rikuto
10
Harrison
DNS
5
Mens 1000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McKiernan, Thomas
12
Tappan Zee
2:40.09
1
2
Bernard, Nicolas
11
Scarsdale
2:43.26
1
3
Jacobsen, Scott
12
Brewster
2:46.15
1
4
Zanetti, Geovanni
11
Brewster
2:47.14
1
5
Radtke, Alec
12
Rye
2:47.47
1
6
Lare, Jayen
11
Beacon
2:48.87
1
7
Altieri, Michael
11
Somers
2:49.39
2
8
O'Connell, Aidan
10
Suffern
2:50.20
2
9
Warner, Cyle
11
Nanuet
2:51.06
2
10
Ellis, Wiliam
12
North Rockland
2:52.26
2
11
Jacobson, Eric
12
Scarsdale
2:54.18
1
12
Williams, George
11
Harrison
2:54.59
1
13
Hannon, Christopher
12
Somers
2:54.61
2
14
Boukhtam, Haiti
8
Mamaroneck
2:54.83
3
15
Gordon, Eli
12
Tappan Zee
2:55.26
2
16
O'Leary, kevin
11
Albertus Magnus
2:55.41
3
17
Heber, Joshua
11
North Rockland
2:56.10
1
18
Oxman, Jonah
11
Scarsdale
2:56.30
1
19
Feinberg, Jack
11
Tappan Zee
2:56.52
2
20
Thomas, Jarius
12
Clarkstown South
2:57.68
1
21
Selby, Cormac
11
Pearl River
2:59.34
2
22
Onody, Bryan
10
North Rockland
2:59.48
1
23
Ullian, Alexander
11
Beacon
3:00.08
2
24
Du, Nick
11
North Rockland
3:00.89
2
25
LeMoine, Daniel
12
North Rockland
3:01.42
2
26
Lamia, Michael
11
Clarkstown South
3:01.74
2
27
Garcia, Harrison
12
Clarkstown North
3:02.66
3
28
Loeb, Noah
10
Suffern
3:02.83
4
29
Kovacs, Ryan
12
Mamaroneck
3:02.90
2
30
Girard, Max
10
Rye
3:03.11
3
31
Zechariah, Stephen
12
Nanuet
3:03.44
3
32
Eisberg, Sam
11
Suffern
3:04.09
3
33
Jacome, Tommy
9
Nanuet
3:04.11
3
34
Dente, Nick
10
New Rochelle
3:04.57
2
35
Golden, Seth
10
New Rochelle
3:05.10
2
36
Goodman, Evan
12
Clarkstown South
3:05.22
4
37
Vela, Dylan
12
Harrison
3:05.54
2
38
Fredericks, cole
10
Albertus Magnus
3:05.79
4
39
Frelich, Tyler
11
Rye
3:06.22
3
40
Polisena, James
9
Albertus Magnus
3:07.73
4
41
McDonagh, Ryan
9
Nanuet
3:07.90
5
42
Waldman, Logan
12
Suffern
3:09.93
3
43
Hurley, Sean
9
Ardsley
3:10.37
3
44
Bernstein, Miles
11
New Rochelle
3:11.86
3
45
Sayre, Brian
11
Nanuet
3:12.49
4
46
Walters, John
10
Clarkstown South
3:14.02
3
47
Graziottin, Leonardo
11
Scarsdale
3:14.07
4
48
Shin, Matt
12
Hastings
3:14.87
3
49
Gluck, Charlie
10
Ardsley
3:15.10
3
50
Negast, Shane
9
Albertus Magnus
3:15.96
5
51
Filatov, Jonathan
9
Nanuet
3:16.02
4
52
Novak, Ansen
10
Hastings
3:16.44
3
53
Wong, Ian
10
Brewster
3:17.08
3
54
Schofield, John
10
Clarkstown North
3:18.33
5
55
Ruijer, Jesse
9
Rye
3:20.25
4
56
Grammatica, Mike
12
Tappan Zee
3:22.76
4
57
Gulak, Jack
9
North Rockland
3:23.70
4
58
Tassone, Frank
12
Suffern
3:24.05
5
59
Reising-Owen, Logan
9
White Plains
3:25.56
5
60
Derderian, Tyler
11
Clarkstown North
3:25.96
4
61
Mathisson, Jonah
10
Rye
3:26.50
4
62
Aguilar, Jason
9
Beacon
3:27.22
5
63
Didio, Nicholas
12
Brewster
3:28.03
5
64
Gizzi, Anthony
9
North Rockland
3:28.24
4
65
Alexander, Aaron
9
Nanuet
3:29.43
5
66
Ramos, Selvin
11
Pearl River
3:30.23
3
67
O'Buachalla, Dylan
10
Clarkstown North
3:30.73
5
68
Bisio, Nicholas
10
Brewster
3:36.22
5
69
Roach, Lawson
9
White Plains
3:36.99
5
70
Landestoy, Josef
9
Nanuet
3:37.76
5
71
DiSavino, Ryan
9
White Plains
3:41.49
5
72
Schmidt, Charles
12
Suffern
3:42.18
5
73
Lowenfels, Vassily
12
Suffern
3:46.31
5
74
Deitrich, Ryan
9
Nanuet
3:47.38
5
75
Lau, Matthew
9
White Plains
3:51.68
5
76
Brown, Michael
9
Mamaroneck
3:52.89
5
77
Moore, Kenyon
9
Rye
3:56.78
4
--
Dimarino, Michael
11
Clarkstown North
DNS
4
--
Mizumoto, Yuto
10
Harrison
DNS
4
--
Schultz, Spencer
9
Rye
DNS
4
--
Cortese, Daniel
11
Nanuet
DNS
2
Mens 1600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cory, Ryan
11
Beacon
4:42.34
1
2
Pena, Bladimir
12
North Rockland
4:47.06
1
3
Mwangi, Robert
11
Clarkstown South
4:48.90
1
4
Audi, Matthew
10
Suffern
4:55.66
1
5
Strey, Brendan
10
Suffern
4:58.06
1
6
Asher, Daniel
10
Scarsdale
4:58.22
1
7
Kuster, Benjamin
11
Rye
4:58.69
1
8
Kolesar, Andrew
10
North Rockland
4:58.96
2
9
Furry, Jacob
11
White Plains
4:59.12
1
10
Jamil, Harris
11
Scarsdale
5:01.36
2
11
Neubauer, Ryan
9
Brewster
5:01.49
1
12
Ford, William
12
Brewster
5:02.92
1
13
Curtis, Brian
11
Tappan Zee
5:03.26
2
14
Tyles, Josh
11
Clarkstown South
5:03.82
1
15
Peralta, Edwin
12
North Rockland
5:04.70
2
16
Saavadra, Julian
12
Clarkstown South
5:06.07
1
17
Giardina, Ryan
10
Suffern
5:07.40
2
18
Panagrossi, Jack
10
Brewster
5:07.71
2
19
Mathisson, Sam
12
Rye
5:08.18
2
20
Molyneaux, Taylor
12
Clarkstown North
5:09.98
2
21
Blanker, Henry
11
Tappan Zee
5:10.66
1
22
Doyle, Ryan
12
North Rockland
5:11.13
2
23
LaBarbera, Joseph
11
North Rockland
5:11.90
2
24
Brophy, Scott
9
North Rockland
5:12.37
2
25
Schick, Andrew
12
White Plains
5:13.50
1
26
Quinn, Sebastian
10
White Plains
5:14.26
1
27
Byron, Kyle
12
Suffern
5:14.90
1
28
Colotti, Nicholas
9
Harrison
5:16.29
3
29
Panagrossi, Matthew
12
Brewster
5:17.66
2
30
Bierman, JonThomas
10
Mamaroneck
5:18.44
1
31
Fishman, Ross
11
Clarkstown South
5:21.85
2
32
Salonich, Matthew
10
White Plains
5:22.18
2
33
McGovern, Kyle
10
Clarkstown North
5:23.44
3
34
Fleischman, Scott
10
Suffern
5:23.84
3
35
Liu, Michael
10
Rye
5:23.85
3
36
Gupta, Jay
11
Scarsdale
5:25.79
2
37
Barron, Xander
9
North Rockland
5:26.48
2
38
Barnett, Daniel
9
Harrison
5:26.86
3
39
Sharma, Sunny
11
Suffern
5:27.24
3
40
Malhotra, Theo
12
Scarsdale
5:27.36
2
41
Cavalluzzi, Nico
11
Scarsdale
5:27.85
2
42
Hartigan, James
9
Brewster
5:28.50
2
43
Lucey, Brendan
9
Harrison
5:28.63
2
44
Chen, Sean
10
Nanuet
5:29.75
3
45
Sprock, Felix
10
Hastings
5:32.42
2
46
Abongo, Philip
12
Beacon
5:33.00
3
47
Anderman, Kyle
11
Suffern
5:33.87
3
48
Ayala, Anthony
9
Brewster
5:36.13
3
49
Brown, Davin
10
Harrison
5:37.34
3
50
Palmer, Matthew
11
Albertus Magnus
5:37.73
2
51
Gruen, Matthew
11
Scarsdale
5:38.06
2
52
Schofield, John
10
Clarkstown North
5:38.24
3
53
Krutman, Jordan
9
Clarkstown North
5:38.71
3
54
Jacketti, Kai
11
Beacon
5:40.03
2
55
Spadini, Christian
9
Harrison
5:42.70
3
56
Lawlor, Aidan
9
Clarkstown North
5:44.40
3
57
Chamak, Alex
10
Clarkstown North
5:44.61
3
58
Haywood, Nick
10
Brewster
5:46.11
2
59
Mcmullen, Jack
12
Mamaroneck
5:51.35
3
60
Shields, Thomas
9
Clarkstown North
5:58.16
3
61
Funcheon, Trevor
11
Suffern
6:00.52
3
62
Didio, Nicholas
12
Brewster
6:00.86
3
63
McCullough, Ryan
11
Rye
6:01.00
3
64
Touijer, Rayan
9
Harrison
6:04.09
3
65
Lugo, Santiago
10
White Plains
6:22.08
3
66
Hannan, Jack
10
Somers
6:41.24
3
67
Seshadri, Nitin
9
Somers
7:07.67
3
--
Rios-Sierra, Marlon
11
White Plains
DNS
1
Mens 3200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jacob, Matt
12
New Rochelle
10:02.12
1
2
Hochheiser, Ben
12
Suffern
10:07.60
1
3
Hennelly, Michael
12
Suffern
10:07.80
1
4
Peterson, Danny
12
Nanuet
10:10.42
1
5
Jacobsen, Erik
12
Brewster
10:12.51
1
6
Galligan, Cian
11
Rye
10:24.89
1
7
Kuriakose, Shawn
11
Clarkstown North
10:27.51
1
8
Peralta, Eddie
12
North Rockland
10:29.81
1
9
Levy, Andrew
11
Scarsdale
10:30.40
1
10
Bandsma, Ward
10
Scarsdale
10:33.20
1
11
Marine, Tristan
10
New Rochelle
10:37.68
1
12
Cass, Shane
10
New Rochelle
10:38.03
1
13
Giardina, Jeremy
12
Suffern
10:46.47
1
14
Herman, Josh
11
Brewster
10:47.28
1
15
Rudloff, Nicolas
12
Scarsdale
10:47.94
1
16
Petti, Daniel
11
Pearl River
10:48.07
1
17
Reimann, Matthew
10
Somers
10:52.63
2
18
Trotta, Avery
10
New Rochelle
10:53.22
1
19
Tassari, Bruno
11
Scarsdale
10:55.82
1
20
Collins, Jack
12
Tappan Zee
10:56.19
1
21
Baez, Justin
10
White Plains
10:57.05
1
22
Donovan, Aidan
11
Scarsdale
10:59.95
1
23
Claman, Jordan
12
Scarsdale
11:01.84
1
24
Kantor, Jack
12
Clarkstown South
11:07.59
1
25
Brown, Sam
11
White Plains
11:12.97
1
26
Rios-Sierra, Marlon
11
White Plains
11:13.29
2
27
Hoexter, Zachary
11
Scarsdale
11:16.30
1
28
Collins, Wes
11
Suffern
11:16.85
2
29
Ratajack, Finn
9
Brewster
11:18.93
2
30
Adelmann Bran, Felipe
10
Harrison
11:22.81
2
31
McEvoy, Jack
10
Scarsdale
11:33.07
2
32
Samuels, Joseph
10
Scarsdale
11:34.73
2
33
Lee, Preston
10
Clarkstown North
11:40.20
2
34
Ross, Adam
12
Scarsdale
11:42.00
2
35
Rahman, Adil
10
Harrison
11:42.30
2
36
Attar, David
9
Scarsdale
11:43.00
2
37
Laffan, Michael
10
Clarkstown North
11:43.76
2
38
Chamak, Alex
10
Clarkstown North
11:43.82
2
39
Rahman, Kamal
10
Harrison
11:44.04
2
40
MacNeil, Peter
10
Somers
11:45.91
2
41
Chavez, Dorian
9
New Rochelle
11:49.96
1
42
Phalen, Luke
10
Somers
11:56.08
2
43
Klein, Hayden
9
Somers
11:56.70
2
44
Jacketti, Kai
11
Beacon
12:00.37
2
45
Albrecht, Mark
11
Clarkstown North
12:03.32
2
46
Denison, Sam
10
Scarsdale
12:04.81
2
47
Fredericks, Matthew
10
Albertus Magnus
12:07.37
2
48
Spencer, Thomas
9
Somers
12:10.90
2
49
Goldberg, Ethan
10
Somers
12:29.69
2
50
Hoekstra, Jan
9
Somers
12:46.76
2
51
Flynn, Teddy
10
Hastings
13:03.54
2
52
Palmieri, Casey
10
Somers
13:32.35
2
--
Tellez, Daniel
9
Somers
DNF
2
--
Modi, Kapil
10
Harrison
DNF
2
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Curtis, Ryan
11
North Rockland
8.00
nwi
0
2
Boateng, Franklin
12
Yonkers Public S
8.01
nwi
0
3
Burgos, Ethan
12
Beacon
8.12
nwi
0
4
Murphy, Shane
12
North Rockland
8.30
nwi
0
5
Malfitano, Nick
11
Pearl River
8.37
nwi
0
6
Om, Eugene
12
Nanuet
8.48
nwi
0
7
Ciufo, Joe
11
Harrison
8.56
nwi
0
8
Newsome, Brian
12
Harrison
8.67
nwi
0
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Curtis, Ryan
11
North Rockland
8.00
nwi
2
2
Boateng, Franklin
12
Yonkers Public S
8.01
nwi
1
3
Burgos, Ethan
12
Beacon
8.22
nwi
5
4
Malfitano, Nick
11
Pearl River
8.25
nwi
5
5
Murphy, Shane
12
North Rockland
8.37
nwi
4
6
Newsome, Brian
12
Harrison
8.59
nwi
4
7
Om, Eugene
12
Nanuet
8.60
nwi
3
8
Ciufo, Joe
11
Harrison
8.88
nwi
3
9
St. Fort, Huguens
11
North Rockland
8.99
nwi
2
10
Madden, Brian
12
North Rockland
9.14
nwi
3
11
Joseph, Emmanuel
9
North Rockland
9.24
nwi
1
12
Mackin, Michael
12
Nanuet
9.25
nwi
2
13
Brown, Deandre
11
Yonkers Public S
9.27
nwi
2
14
Filatov, Christopher
11
Nanuet
9.44
nwi
5
15
Thomas, Solomon
11
North Rockland
9.45
nwi
1
16
Santiago, Ian
12
Harrison
9.91
nwi
3
17
Rivera, Joshua
11
Beacon
10.11
nwi
3
18
Amir-Townes, Isaiah
10
New Rochelle
10.11
nwi
5
19
O, Ronald
11
Nanuet
10.12
nwi
3
20
Dietz, Adam
11
Hastings
10.13
nwi
2
21
Reiner, Peter
11
Pearl River
10.22
nwi
2
22
Gruber, Jack
9
Rye
10.39
nwi
4
23
Barletta, Michael
11
Harrison
10.46
nwi
1
24
Chevallet, Joshua
12
White Plains
10.50
nwi
5
25
Chindemi, Victor
10
Clarkstown South
10.62
nwi
1
26
Kao, Daniel
10
White Plains
10.78
nwi
1
27
Cassin, Garrett
9
Somers
10.85
nwi
5
28
Hirsch, Jack
9
Rye
10.86
nwi
5
29
Regan, Luke
10
Clarkstown South
10.88
nwi
2
30
Cho, Christopher
10
Ardsley
10.91
nwi
1
31
Rodriguez, Gabriel
11
Nanuet
11.05
nwi
4
32
Renlala, Zach
9
Rye
11.12
nwi
3
33
Dillon, Eamon
10
Ardsley
11.14
nwi
4
34
Zarider, Scott
9
Ardsley
12.07
nwi
5
35
Jones, Kenneth
10
Beacon
12.15
nwi
4
36
Yang, Max
10
Scarsdale
12.41
nwi
3
37
Uribe, Sebastian
11
Beacon
12.83
nwi
4
--
Burke, Conor
12
Pearl River
DNS
nwi
4
Mens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
White Plains
1:36.45
1
2
Relay Team
Yonkers Public S
1:36.66
1
3
Relay Team
North Rockland
1:36.99
1
4
Relay Team
Harrison
1:37.29
1
5
Relay Team
Clarkstown South
1:38.37
1
6
Relay Team
New Rochelle
1:40.09
2
7
Relay Team
Suffern
1:41.92
2
8
Relay Team
Yonkers Public S
1:42.30
2
9
Relay Team
Beacon
1:42.84
2
10
Relay Team
Brewster
1:44.05
3
11
Relay Team
Rye
1:44.82
1
12
Relay Team
Clarkstown North
1:45.05
2
13
Relay Team
Nanuet
1:46.14
2
14
Relay Team
Brewster
1:46.23
4
15
Relay Team
Yonkers Public S
1:46.33
4
16
Relay Team
New Rochelle
1:47.02
3
17
Relay Team
Suffern
1:47.24
4
18
Relay Team
North Rockland
1:48.67
3
19
Relay Team
Hastings
1:49.56
3
20
Relay Team
North Rockland
1:49.88
3
21
Relay Team
White Plains
1:50.58
3
22
Relay Team
Nanuet
1:50.68
4
23
Relay Team
Ardsley
1:53.43
4
24
Relay Team
Ardsley
1:54.08
5
25
Relay Team
Suffern
1:56.16
5
26
Relay Team
Rye
1:56.67
5
27
Relay Team
Clarkstown South
1:59.73
5
28
Relay Team
Clarkstown South
1:59.84
6
29
Relay Team
Ardsley
2:01.92
6
30
Relay Team
Yonkers Public S
2:04.11
5
--
Relay Team
Clarkstown South
DQ
4
--
Relay Team
Yonkers Public S
DNS
6
Mens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Beacon
3:38.85
1
2
Relay Team
Ardsley
3:41.86
1
3
Relay Team
Suffern
3:43.15
1
4
Relay Team
North Rockland
3:48.48
1
5
Relay Team
Clarkstown North
3:50.24
1
6
Relay Team
Harrison
3:52.63
1
7
Relay Team
Suffern
3:52.94
1
8
Relay Team
Clarkstown South
3:55.92
1
9
Relay Team
Suffern
3:58.23
2
10
Relay Team
White Plains
4:00.50
2
11
Relay Team
Suffern
4:02.29
2
12
Relay Team
Nanuet
4:04.21
2
13
Relay Team
Clarkstown South
4:04.51
2
14
Relay Team
North Rockland
4:05.74
1
15
Relay Team
Albertus Magnus
4:21.13
2
16
Relay Team
Clarkstown South
4:25.08
2
17
Relay Team
Suffern
4:31.89
2
18
Relay Team
Suffern
4:43.23
2
--
Relay Team
Hastings
DNS
2
Mens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Suffern
8:44.33
0
2
Relay Team
Brewster
8:47.36
0
3
Relay Team
Pearl River
8:51.42
0
4
Relay Team
Rye
8:53.60
0
5
Relay Team
North Rockland
9:01.73
0
6
Relay Team
New Rochelle
9:09.98
0
7
Relay Team
Clarkstown South
9:14.84
0
8
Relay Team
Tappan Zee
9:20.19
0
9
Relay Team
Clarkstown South
9:27.50
0
10
Relay Team
North Rockland
9:27.92
0
11
Relay Team
Brewster
9:28.77
0
12
Relay Team
Nanuet
9:35.49
0
13
Relay Team
Beacon
9:37.18
0
14
Relay Team
New Rochelle
9:42.10
0
15
Relay Team
North Rockland
9:48.88
0
16
Relay Team
Ardsley
9:58.62
0
17
Relay Team
Brewster
9:58.82
0
18
Relay Team
Rye
10:00.58
0
19
Relay Team
Harrison
10:04.97
0
20
Relay Team
Clarkstown North
10:05.91
0
21
Relay Team
Albertus Magnus
10:10.08
0
--
Relay Team
Clarkstown North
DNF
0
Mens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fishman, Noah
12
Clarkstown South
44-10.00
(508.00m)
0
2
Gregg, Mathew
12
North Rockland
44-09.00
(508.00m)
0
3
Rivera, Carlos
10
North Rockland
41-03.25
(508.00m)
0
4
Francois, Andre
12
North Rockland
41-03.25
(508.00m)
0
5
Brown, Nallehc
11
North Rockland
41-02.00
(508.00m)
0
6
Placide, Bryan
11
Clarkstown North
40-03.25
(508.00m)
0
7
Louis, Philip
12
North Rockland
40-02.25
(508.00m)
0
8
Hessler, Jacob
11
North Rockland
39-07.75
(508.00m)
0
9
Altamuro, Justin
11
Harrison
38-07.50
(508.00m)
0
10
Zheng, Michael
12
Nanuet
38-02.75
(508.00m)
0
11
Rutter, Seth
12
Clarkstown North
38-02.00
(508.00m)
0
12
Martini, David
12
Nanuet
38-02.00
(508.00m)
0
13
Guzman, Dariel
10
North Rockland
37-08.50
(508.00m)
0
14
Diaz, Brian
10
North Rockland
37-05.25
(508.00m)
0
15
Quinn, Kevin
12
North Rockland
36-06.75
(508.00m)
0
16
Maguire, Thomas
12
Tappan Zee
36-00.75
(508.00m)
0
17
Gordon, Darrien
12
White Plains
35-02.00
(508.00m)
0
18
Quinlan, John
12
Clarkstown South
35-01.50
(508.00m)
0
--
Velez, Davidde
12
North Rockland
DNS
(--)
0
--
Rao, Anthony
10
North Rockland
DNS
(--)
0
--
Muthig, Sean
12
Pearl River
ND
(--)
0
--
Molyneaux, Jason
10
Clarkstown North
ND
(--)
0
--
Robinson, Tyler
10
Clarkstown South
FOUL
(--)
0
--
Donnelly, Frank
10
Clarkstown South
FOUL
(--)
0
--
Fernandes, Giancarlo
10
North Rockland
DNS
(--)
0
--
Minaya, Jonathan
10
North Rockland
DNS
(--)
0
--
Nunez, Julian
12
North Rockland
DNS
(--)
0
--
Henriquez, Christopher
12
North Rockland
DNS
(--)
0
--
Ouseph, Joshua
12
Clarkstown South
ND
(--)
0
--
Desrosiers, Jeremiah
12
North Rockland
ND
(--)
0
--
Lamia, Joseph
12
Clarkstown South
ND
(--)
0
--
Marino, James
9
North Rockland
DNS
(--)
0
--
Carchi, John
10
North Rockland
DNS
(--)
0
--
Sandusky, Clint
11
North Rockland
DNS
(--)
0
--
Jean-Baptiste, James
11
North Rockland
DNS
(--)
0
--
Hernandez, Kevin
12
North Rockland
DNS
(--)
0
--
Edwards, Blake
10
North Rockland
DNS
(--)
0
--
Dang, Thomas
10
North Rockland
DNS
(--)
0
--
Lang, Mason
8
White Plains
ND
(--)
0
--
Volponi, Jon
11
Harrison
FOUL
(--)
0
--
Tso, Anthony
11
Pearl River
FOUL
(--)
0
--
Marvin, Connor
9
Clarkstown North
ND
(--)
0
Mens Shot Put Novice
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Velez, Davidde
12
North Rockland
39-10.00
(508.00m)
0
2
Mouzakis, Achilles
10
Tappan Zee
37-04.50
(508.00m)
0
3
Jean-Baptiste, James
11
North Rockland
36-04.00
(508.00m)
0
4
Henriquez, Christopher
12
North Rockland
36-01.00
(508.00m)
0
5
Donohue, Seamus
12
Tappan Zee
35-09.50
(508.00m)
0
6
Coffey, John
11
Tappan Zee
35-08.00
(508.00m)
0
7
Rao, Anthony
10
North Rockland
35-07.50
(508.00m)
0
8
McHugh, James
11
Somers
35-04.00
(508.00m)
0
9
La, Kenny
11
Suffern
35-02.25
(508.00m)
0
10
Berisha, Ardit
11
Brewster
35-00.25
(508.00m)
0
11
Damian, Rafael
10
Harrison
34-05.50
(508.00m)
0
12
Faitakes, Leo
12
Brewster
34-04.00
(508.00m)
0
13
Cuomo, Pietro
11
Tappan Zee
33-10.75
(508.00m)
0
14
Udeagha, Dezie
11
Rye
33-09.00
(508.00m)
0
15
Zheng, Vincent
10
Nanuet
33-05.50
(508.00m)
0
16
Cardona, Michael
12
Brewster
33-05.00
(508.00m)
0
17
Sarcone, Joseph
12
Beacon
33-00.75
(508.00m)
0
18
Scanlan, Daniel
11
Nanuet
32-08.00
(508.00m)
0
19
Padoleski, Mark
12
Beacon
32-05.50
(508.00m)
0
20
Cantarino, Francisco
12
Somers
32-02.75
(508.00m)
0
21
Dang, Thomas
10
North Rockland
32-02.00
(508.00m)
0
22
Hallock, Nick
12
Beacon
32-00.00
(508.00m)
0
23
Lazarus, Myles
12
Suffern
31-05.00
(508.00m)
0
24
Batista, Matthew
11
Brewster
31-01.00
(508.00m)
0
25
Nunez, Julian
12
North Rockland
31-00.00
(508.00m)
0
26
Mattei, William
10
Pearl River
30-11.00
(508.00m)
0
27
Walsh, James
11
Pearl River
30-05.00
(508.00m)
0
28
Dunlop, David
11
Tappan Zee
29-10.50
(508.00m)
0
29
Elabdouni, Omar
11
Brewster
29-05.00
(508.00m)
0
30
Spratley, Kyle
10
Albertus Magnus
29-03.25
(508.00m)
0
31
Sheehy, Jack
12
Beacon
28-11.00
(508.00m)
0
32
Edwards, Blake
10
North Rockland
28-08.00
(508.00m)
0
33
Garrity, Thomas
10
Somers
28-03.50
(508.00m)
0
34
Knapp, Andrew
9
Nanuet
28-02.25
(508.00m)
0
35
Cotaj, Giovanni
11
Albertus Magnus
28-01.50
(508.00m)
0
36
Santos-Leverich, Anthony
11
Somers
27-09.25
(508.00m)
0
37
Fernandes, Giancarlo
10
North Rockland
27-09.00
(508.00m)
0
38
Blakaj, Doni
11
New Rochelle
27-08.00
(508.00m)
0
39
Torres, Eric
11
New Rochelle
27-07.00
(508.00m)
0
40
Ryan, Timothy
9
Nanuet
27-07.00
(508.00m)
0
41
Riffel, J.T.
11
Somers
27-04.00
(508.00m)
0
42
Reginella, Michael
11
Somers
27-01.00
(508.00m)
0
43
Minaya, Jonathan
10
North Rockland
26-11.00
(508.00m)
0
44
Radican, Colin
11
Suffern
26-09.50
(508.00m)
0
45
Woodstead, Andrew
11
Brewster
26-09.00
(508.00m)
0
46
Distefano, James
11
Clarkstown South
26-09.00
(508.00m)
0
47
Belze, Bogdan
10
Pearl River
26-08.00
(508.00m)
0
48
Carter, Matt
11
New Rochelle
26-06.50
(508.00m)
0
49
Wines, Nicholas
10
Somers
26-04.00
(508.00m)
0
50
Montaldo, Matthew
9
Beacon
25-10.00
(508.00m)
0
51
Ball, Jonathan
12
Yonkers Public S
25-10.00
(508.00m)
0
52
Kim, Nam Young
11
Nanuet
25-04.00
(508.00m)
0
53
Dickey, Kevin
12
Pearl River
25-04.00
(508.00m)
0
54
Gulloso, Kenneth
9
Brewster
25-03.00
(508.00m)
0
55
Sharma, Daman
11
Yonkers Public S
25-01.25
(508.00m)
0
56
Sandusky, Clint
11
North Rockland
24-11.75
(508.00m)
0
57
Tobin, Matt
10
Albertus Magnus
24-10.00
(508.00m)
0
58
Moore, Kenyon
9
Rye
24-01.50
(508.00m)
0
59
Johnson, Judah
10
New Rochelle
23-11.25
(508.00m)
0
60
DeYoung, Dylan
12
Brewster
23-10.75
(508.00m)
0
61
Morales, Jason
11
Brewster
23-08.00
(508.00m)
0
62
Carchi, John
10
North Rockland
22-10.00
(508.00m)
0
63
McCormick, Jackson
9
White Plains
22-05.75
(508.00m)
0
64
Tascione, Samuel
12
Brewster
22-05.50
(508.00m)
0
65
Marino, James
9
North Rockland
21-07.00
(508.00m)
0
66
Hector, Kenley
10
Suffern
21-04.75
(508.00m)
0
67
Serrano, Carlos
9
Beacon
20-10.00
(508.00m)
0
68
Lugo, Elijah
11
White Plains
20-08.75
(508.00m)
0
69
Solan, Malcolm
12
Suffern
20-07.75
(508.00m)
0
70
Basir, Adam
10
Clarkstown South
20-04.00
(508.00m)
0
71
McKiernan, Kevin
10
Clarkstown South
18-01.00
(508.00m)
0
72
Hernandez, Michael
9
Brewster
18-00.50
(508.00m)
0
73
Wong, George
9
Rye
16-09.00
(508.00m)
0
74
Cuocolo, Robert
10
Clarkstown South
13-09.00
(508.00m)
0
--
O'Boy, Declan
10
Tappan Zee
DNS
(--)
0
--
Restrepo, Julian
9
Brewster
DNS
(--)
0
--
DiSalvo, Aidan
10
New Rochelle
DNS
(--)
0
--
McGrath, Jack
10
Tappan Zee
DNS
(--)
0
--
Mandracchia, Vincent
9
Rye
DNS
(--)
0
--
Kallesten, Kristian
11
Somers
DNS
(--)
0
--
Tavormina, Michael
12
Pearl River
DNS
(--)
0
--
Markley, Hayden
12
Hastings
DNS
(--)
0
--
Klein, Walter
10
Pearl River
DNS
(--)
0
--
Brown, Samuel
12
Yonkers Public S
DNS
(--)
0
--
Denmark, Ryan
12
Brewster
DNS
(--)
0
Mens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Curtis, Ryan
11
North Rockland
6-02.00
(508.00m)
0
2
Onuoha, Toby
11
Suffern
6-02.00
(508.00m)
0
3
Walker, Diamel
12
North Rockland
5-06.00
(508.00m)
0
4
Murphy, Shane
12
North Rockland
5-06.00
(508.00m)
0
5
Maloney, Connor
11
Rye
5-06.00
(508.00m)
0
6
Yoo, Tobi
11
Tappan Zee
5-06.00
(508.00m)
0
7
Yuvienco, Matt
12
Tappan Zee
5-06.00
(508.00m)
0
10
Fisher, Miles
10
Clarkstown South
5-03.00
(508.00m)
0
10
Allen, Tom
9
Rye
5-03.00
(508.00m)
0
10
DePalo, Frank
12
Harrison
5-03.00
(508.00m)
0
13
Ciufo, Joe
11
Harrison
5-03.00
(508.00m)
0
8
Feinberg, Jack
11
Tappan Zee
5-03.00
(508.00m)
0
8
Qualter, Thomas
11
Clarkstown South
5-03.00
(508.00m)
0
14
Gales, Jerrome
12
North Rockland
5-00.00
(508.00m)
0
14
Oulwole, Ethan
12
Suffern
5-00.00
(508.00m)
0
14
Fenner, Nicholas
10
North Rockland
5-00.00
(508.00m)
0
14
Paone, Francesco
10
Somers
5-00.00
(508.00m)
0
18
Moise, Matthew
10
Suffern
5-00.00
(508.00m)
0
18
Filatov, Jonathan
9
Nanuet
5-00.00
(508.00m)
0
18
Mellin, Thomas
11
Nanuet
5-00.00
(508.00m)
0
--
Harris, Michael
12
Nanuet
NH
(--)
0
--
Sullivan, Luke
11
Tappan Zee
NH
(--)
0
--
Nagahama, Sean
9
Ardsley
NH
(--)
0
--
Berisha, Ardit
11
Brewster
DNS
(--)
0
--
Eames, Patrick
9
Somers
DNS
(--)
0
--
O'Connor, Sean
12
North Rockland
NH
(--)
0
--
Thomas, Solomon
11
North Rockland
NH
(--)
0
--
Pinnock, Tyler
12
New Rochelle
NH
(--)
0
--
Croen, Zachary
12
Somers
DNS
(--)
0
--
Caruana, Charlie
11
Tappan Zee
DNS
(--)
0
--
Malfitano, Nick
11
Pearl River
DNS
(--)
0
--
Leone, Nico
10
Ardsley
NH
(--)
0
--
Villarreal, Brayan
10
North Rockland
NH
(--)
0
--
Hirsch, Jack
9
Rye
DNS
(--)
0
--
Fishkin, Greg
11
Ardsley
DNS
(--)
0
--
Walsh, Zaleik
11
New Rochelle
DNS
(--)
0
--
Chindemi, Victor
10
Clarkstown South
NH
(--)
0
--
O'Hara, Joseph
12
Clarkstown North
DNS
(--)
0
--
Shepardson, Kevin
12
Nanuet
NH
(--)
0
--
Olori, Joseph
12
Clarkstown North
NH
(--)
0
--
Faller, Christian
11
Somers
DNS
(--)
0
--
Oomen, Joshua
11
Nanuet
DNS
(--)
0
Mens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Qualter, Thomas
11
Clarkstown South
13-08.00
(508.00m)
0
2
Filatov, Christopher
11
Nanuet
12-06.00
(508.00m)
0
3
Altieri, Michael
11
Somers
12-00.00
(508.00m)
0
4
O, Ronald
11
Nanuet
12-00.00
(508.00m)
0
5
Om, Eugene
12
Nanuet
11-06.00
(508.00m)
0
6
Barletta, Michael
11
Harrison
10-06.00
(508.00m)
0
7
Bethards, Devin
11
Beacon
9-00.00
(508.00m)
0
7
Failing, Jake
12
Clarkstown South
9-00.00
(508.00m)
0
--
Burke, Conor
12
Pearl River
DNS
(--)
0
Mens Pole Vault Novice
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Carpiniello, Griffin
11
Somers
10-00.00
(508.00m)
0
2
Nostro, Steven
10
Clarkstown South
9-06.00
(508.00m)
0
2
Choi, David
12
Harrison
9-06.00
(508.00m)
0
4
Pacella, Michael
11
North Rockland
9-00.00
(508.00m)
0
4
Pforte, John
10
Tappan Zee
9-00.00
(508.00m)
0
4
MacNeil, Peter
10
Somers
9-00.00
(508.00m)
0
7
Kim, Austin
12
Tappan Zee
8-06.00
(508.00m)
0
7
Maltbie, George
10
North Rockland
8-06.00
(508.00m)
0
9
Sanchez, Justin
12
Harrison
7-00.00
(508.00m)
0
9
Glover, Julian
10
Harrison
7-00.00
(508.00m)
0
9
Nolan, James
12
North Rockland
7-00.00
(508.00m)
0
9
Ratajack, Finn
9
Brewster
7-00.00
(508.00m)
0
13
Howell, Jullian
9
Clarkstown South
6-00.00
(508.00m)
0
13
Haywood, Nick
10
Brewster
6-00.00
(508.00m)
0
--
Boyle, Aidan
9
Clarkstown South
NH
(--)
0
--
Gruber, Jack
9
Rye
DNS
(--)
0
--
Hartigan, James
9
Brewster
DNS
(--)
0
--
Fiscus, Jared
10
North Rockland
NH
(--)
0
--
Kuster, Benjamin
11
Rye
DNS
(--)
0
--
Mathisson, Sam
12
Rye
DNS
(--)
0
--
Lam, Ivan
9
Clarkstown South
NH
(--)
0
--
Lowry, Raymond
11
Pearl River
DNS
(--)
0
--
Fallon, Liam
12
Rye
DNS
(--)
0
--
Hulse, Tyler
11
Beacon
DNS
(--)
0
--
Olmos, Christian
11
Rye
DNS
(--)
0
Mens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Santiago, Ian
12
Harrison
20-06.00
(508.00m)
nwi
0
2
Cohen, Josh
12
Ardsley
19-03.25
(508.00m)
nwi
0
3
Maloney, Numan
12
Somers
18-09.75
(508.00m)
nwi
0
4
Allen, Brent
11
Tappan Zee
18-05.25
(508.00m)
nwi
0
5
Sanchez, Raymond
12
Harrison
18-02.75
(508.00m)
nwi
0
6
Collins, Xavier
12
Beacon
18-02.75
(508.00m)
nwi
0
7
Sprague, Lewis
12
Hastings
18-02.00
(508.00m)
nwi
0
8
Lobritto, Marc
11
Clarkstown North
17-11.50
(508.00m)
nwi
0
9
Fitzgerald, Dylan
11
Harrison
17-11.00
(508.00m)
nwi
0
10
Bonardi, Chris
12
Tappan Zee
17-05.25
(508.00m)
nwi
0
11
Weber, Evan
10
Harrison
17-01.00
(508.00m)
nwi
0
12
DePalo, Frank
12
Harrison
17-00.00
(508.00m)
nwi
0
13
Cespe, Matt
12
Tappan Zee
16-11.50
(508.00m)
nwi
0
14
Halasz, Joe
12
Rye
16-10.75
(508.00m)
nwi
0
15
Lynch, Kevin
12
North Rockland
16-08.50
(508.00m)
nwi
0
16
Brennan, Cole
12
Rye
16-07.50
(508.00m)
nwi
0
17
Gianella, Joseph
10
North Rockland
16-06.25
(508.00m)
nwi
0
18
Olori, Joseph
12
Clarkstown North
16-06.00
(508.00m)
nwi
0
19
Ficarotta, Dylan
12
Pearl River
16-05.25
(508.00m)
nwi
0
20
Seo, Justin
11
Nanuet
16-05.00
(508.00m)
nwi
0
21
Hillhouse, Nolan
11
Beacon
16-04.75
(508.00m)
nwi
0
22
Gregori, Carrington
12
Clarkstown South
16-04.50
(508.00m)
nwi
0
23
Mastrangelo, Jake
12
Ardsley
16-03.50
(508.00m)
nwi
0
24
McDermott, Ethan
11
Pearl River
15-11.75
(508.00m)
nwi
0
25
Yeung, Kyle
12
Harrison
15-10.75
(508.00m)
nwi
0
26
Leone, Nico
10
Ardsley
15-07.00
(508.00m)
nwi
0
27
McBride, Brenden
9
Brewster
15-04.00
(508.00m)
nwi
0
28
Grey, Zackario
11
Beacon
15-03.00
(508.00m)
nwi
0
29
Franzetti, Greg
9
Rye
15-00.75
(508.00m)
nwi
0
30
Holt, Matthew
12
Ardsley
14-10.75
(508.00m)
nwi
0
31
Klein, Hayden
9
Somers
14-10.50
(508.00m)
nwi
0
32
Yi, Chaim
12
Rye
14-09.50
(508.00m)
nwi
0
33
Stech, Gerrit
10
Clarkstown North
14-08.50
(508.00m)
nwi
0
34
Nagahama, Sean
9
Ardsley
14-08.00
(508.00m)
nwi
0
35
Dietz, Adam
11
Hastings
14-08.00
(508.00m)
nwi
0
36
Hirsch, Jack
9
Rye
14-07.75
(508.00m)
nwi
0
37
Eckerle, Michael
10
North Rockland
14-07.50
(508.00m)
nwi
0
38
Heitler, Arlo
9
Hastings
14-03.00
(508.00m)
nwi
0
39
Willman, Cole
9
Somers
14-02.00
(508.00m)
nwi
0
40
Arbeely, Dave
9
Brewster
14-00.50
(508.00m)
nwi
0
41
Goldberg, Brett
11
Clarkstown North
14-00.00
(508.00m)
nwi
0
42
Guzman, Mark
9
Beacon
13-10.00
(508.00m)
nwi
0
43
Espinal, Jeremy
12
Pearl River
13-08.00
(508.00m)
nwi
0
44
Noonan, Daniel
10
Somers
13-02.50
(508.00m)
nwi
0
45
Christie, Jordan
9
Harrison
13-01.50
(508.00m)
nwi
0
46
Buckner-Wolfson, Reese
11
Rye
13-01.00
(508.00m)
nwi
0
47
Daly, Thomas
10
Clarkstown South
12-10.75
(508.00m)
nwi
0
48
Rozowsky, Colin
9
Rye
12-05.00
(508.00m)
nwi
0
49
Reichbach, Sean
9
Somers
12-04.75
(508.00m)
nwi
0
50
Ippolito, Hunter
10
Clarkstown South
11-11.75
(508.00m)
nwi
0
51
Coleman, Michael
10
Clarkstown South
11-09.75
(508.00m)
nwi
0
52
Wright, Justin
9
Somers
11-08.00
(508.00m)
nwi
0
53
Acosta, Albert
9
Brewster
10-07.75
(508.00m)
nwi
0
54
Suranyi, David
9
Rye
10-03.25
(508.00m)
nwi
0
55
Tulchin, Aiden
9
Somers
9-11.50
(508.00m)
nwi
0
56
Wolko, Jedrzej
10
Somers
9-09.50
(508.00m)
nwi
0
--
Goldman, Hunter
12
Somers
DNS
(--)
nwi
0
--
Somoza, Michael
12
Somers
DNS
(--)
nwi
0
--
Bednarczuk, Joe
10
Brewster
DNS
(--)
nwi
0
--
Furu, Benjamin
12
Brewster
DNS
(--)
nwi
0
--
Walsh, Zaleik
11
New Rochelle
DNS
(--)
nwi
0
--
Gulloso, Kenneth
9
Brewster
DNS
(--)
nwi
0
--
Fishkin, Greg
11
Ardsley
DNS
(--)
nwi
0
--
Haggerty, John
11
Clarkstown North
DNS
(--)
nwi
0
--
Garcia, Miguel
12
Brewster
DNS
(--)
nwi
0
--
Gonch, Michael
9
Brewster
DNS
(--)
nwi
0
--
Gillen, Caleb
10
White Plains
DNS
(--)
nwi
0
--
Nicolosi, Alex
12
North Rockland
DNS
(--)
nwi
0
--
Daly, Kyle
12
Tappan Zee
DNS
(--)
nwi
0
--
O'Hara, Joseph
12
Clarkstown North
DNS
(--)
nwi
0
--
Gontaryk, John
12
Tappan Zee
DNS
(--)
nwi
0
--
Kazmi, Moiz
11
Clarkstown North
DNS
(--)
nwi
0
--
Edelstein, Gabe
11
Ardsley
DNS
(--)
nwi
0
--
Odunlade, Daniel
11
Clarkstown North
DNS
(--)
nwi
0
--
Weinberg, Lawrence
9
Somers
DNS
(--)
nwi
0
Mens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Feldberg, Josh
12
Clarkstown North
39-08.50
(508.00m)
nwi
0
2
Sanchez, Raymond
12
Harrison
39-07.00
(508.00m)
nwi
0
3
Cohen, Josh
12
Ardsley
38-11.50
(508.00m)
nwi
0
4
Kang, Jeremy
10
Nanuet
36-11.50
(508.00m)
nwi
0
5
Brennan, Cole
12
Rye
36-09.50
(508.00m)
nwi
0
6
Gregori, Carrington
12
Clarkstown South
36-06.25
(508.00m)
nwi
0
7
Herbert, Michael
11
Somers
36-04.00
(508.00m)
nwi
0
8
Mastrangelo, Jake
12
Ardsley
35-11.50
(508.00m)
nwi
0
9
Maloney, Numan
12
Somers
35-08.50
(508.00m)
nwi
0
10
Lynch, Kevin
12
North Rockland
35-04.25
(508.00m)
nwi
0
11
Lobritto, Nicholas
11
Clarkstown North
35-01.25
(508.00m)
nwi
0
12
Lauredent, Kenney
10
North Rockland
35-00.00
(508.00m)
nwi
0
13
Eckerle, Michael
10
North Rockland
34-00.25
(508.00m)
nwi
0
14
Grey, Zackario
11
Beacon
33-07.00
(508.00m)
nwi
0
15
Meda, Logan
11
Clarkstown North
32-08.50
(508.00m)
nwi
0
16
Shinder, Matthew
12
Nanuet
32-00.25
(508.00m)
nwi
0
17
Wainer, Ryan
12
Somers
31-10.00
(508.00m)
nwi
0
18
Nostro, Steven
10
Clarkstown South
31-07.50
(508.00m)
nwi
0
19
Daly, Thomas
10
Clarkstown South
30-04.75
(508.00m)
nwi
0
20
Failing, Jake
12
Clarkstown South
29-09.50
(508.00m)
nwi
0
21
Yi, Chaim
12
Rye
29-09.25
(508.00m)
nwi
0
22
Yang, Max
10
Scarsdale
29-02.50
(508.00m)
nwi
0
23
Tulchin, Jason
11
Somers
28-05.75
(508.00m)
nwi
0
24
Coleman, Michael
10
Clarkstown South
28-00.00
(508.00m)
nwi
0
25
Mier, Jonathan
10
Somers
26-09.75
(508.00m)
nwi
0
26
Ippolito, Hunter
10
Clarkstown South
25-00.75
(508.00m)
nwi
0
--
Seo, Justin
11
Nanuet
DNS
(--)
nwi
0
--
Furu, Benjamin
12
Brewster
DNS
(--)
nwi
0
--
Mellin, Thomas
11
Nanuet
DNS
(--)
nwi
0
--
Gerard, Ben
10
Clarkstown North
DNS
(--)
nwi
0
--
Albanese, Anthony
12
Tappan Zee
DNS
(--)
nwi
0
--
Hynes, James
10
Tappan Zee
DNS
(--)
nwi
0
Mens Weight Throw Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rutter, Seth
12
Clarkstown North
51-07.75
(508.00m)
0
2
Fishman, Noah
12
Clarkstown South
44-09.00
(508.00m)
0
3
Louis, Philip
12
North Rockland
42-01.25
(508.00m)
0
4
Martini, David
12
Nanuet
39-02.50
(508.00m)
0
5
Altamuro, Justin
11
Harrison
38-05.50
(508.00m)
0
6
Maguire, Thomas
12
Tappan Zee
38-03.00
(508.00m)
0
7
Volponi, Jon
11
Harrison
38-02.00
(508.00m)
0
8
Sarcone, Joseph
12
Beacon
37-10.50
(508.00m)
0
9
Brown, Nallehc
11
North Rockland
37-06.00
(508.00m)
0
10
Quinlan, John
12
Clarkstown South
37-02.75
(508.00m)
0
11
Lamia, Joseph
12
Clarkstown South
35-06.00
(508.00m)
0
--
Diaz, Brian
10
North Rockland
FOUL
(--)
0
--
Eaddy, Samuel
10
North Rockland
FOUL
(--)
0
--
DePalo, Frank
12
Harrison
DNS
(--)
0
--
Muthig, Sean
12
Pearl River
FOUL
(--)
0
--
Rao, Anthony
10
North Rockland
FOUL
(--)
0
--
Dang, Thomas
10
North Rockland
FOUL
(--)
0
--
Ouseph, Joshua
12
Clarkstown South
FOUL
(--)
0
--
Donnelly, Frank
10
Clarkstown South
FOUL
(--)
0
--
Guzman, Dariel
10
North Rockland
FOUL
(--)
0
--
Rivera, Carlos
10
North Rockland
FOUL
(--)
0
--
Robinson, Tyler
10
Clarkstown South
FOUL
(--)
0
--
McKiernan, Kevin
10
Clarkstown South
DNS
(--)
0
--
Damian, Rafael
10
Harrison
FOUL
(--)
0
--
Henriquez, Christopher
12
North Rockland
FOUL
(--)
0
--
Edwards, Blake
10
North Rockland
FOUL
(--)
0
--
Cespe, Matt
12
Tappan Zee
FOUL
(--)
0
Mens Weight Throw Novice
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mouzakis, Achilles
10
Tappan Zee
35-11.75
(508.00m)
0
2
Wainer, Ryan
12
Somers
35-11.00
(508.00m)
0
3
Elabdouni, Omar
11
Brewster
35-02.25
(508.00m)
0
4
McHugh, James
11
Somers
33-05.25
(508.00m)
0
5
Cantarino, Francisco
12
Somers
33-03.75
(508.00m)
0
6
Riffel, J.T.
11
Somers
29-11.00
(508.00m)
0
7
Woodstead, Andrew
11
Brewster
29-08.25
(508.00m)
0
8
Berisha, Ardit
11
Brewster
28-11.25
(508.00m)
0
9
Reginella, Michael
11
Somers
26-11.00
(508.00m)
0
10
Zheng, Michael
12
Nanuet
25-06.25
(508.00m)
0
11
Lazarus, Myles
12
Suffern
25-02.00
(508.00m)
0
12
Tascione, Samuel
12
Brewster
23-02.00
(508.00m)
0
13
Distefano, James
11
Clarkstown South
22-10.25
(508.00m)
0
14
Knapp, Andrew
9
Nanuet
22-05.75
(508.00m)
0
15
Scanlan, Daniel
11
Nanuet
22-02.00
(508.00m)
0
16
Rivilis, Samuel
9
Somers
21-09.75
(508.00m)
0
17
Wines, Nicholas
10
Somers
21-09.50
(508.00m)
0
18
Fazio, Joseph
9
Somers
21-02.50
(508.00m)
0
19
Radican, Colin
11
Suffern
20-10.50
(508.00m)
0
20
Kim, Nam Young
11
Nanuet
20-06.50
(508.00m)
0
21
Morales, Jason
11
Brewster
20-05.50
(508.00m)
0
22
Gulloso, Kenneth
9
Brewster
19-03.50
(508.00m)
0
23
Casella, Victor
9
Somers
19-01.00
(508.00m)
0
24
McKiernan, Kevin
10
Clarkstown South
18-08.00
(508.00m)
0
25
DeYoung, Dylan
12
Brewster
17-02.25
(508.00m)
0
26
Vecciarelli, Thomas
9
Somers
14-08.50
(508.00m)
0
27
Hernandez, Michael
9
Brewster
14-03.75
(508.00m)
0
28
Panaro, Nicholas
9
Somers
14-01.00
(508.00m)
0
--
Blakaj, Doni
11
New Rochelle
DNS
(--)
0
--
Santos-Leverich, Anthony
11
Somers
FOUL
(--)
0
--
Klein, Walter
10
Pearl River
DNS
(--)
0
--
La, Kenny
11
Suffern
DNS
(--)
0
--
Volponi, Jon
11
Harrison
DNS
(--)
0
--
Johnson, Judah
10
New Rochelle
DNS
(--)
0
--
Cuocolo, Robert
10
Clarkstown South
DNS
(--)
0
--
Faitakes, Leo
12
Brewster
DNS
(--)
0
--
Tso, Anthony
11
Pearl River
DNS
(--)
0
--
Padoleski, Mark
12
Beacon
DNS
(--)
0
--
Donohue, Seamus
12
Tappan Zee
DNS
(--)
0
--
Mattei, William
10
Pearl River
DNS
(--)
0
--
Denmark, Ryan
12
Brewster
DNS
(--)
0
--
Garrity, Thomas
10
Somers
DNS
(--)
0
--
Batista, Matthew
11
Brewster
FOUL
(--)
0
--
Sheehy, Jack
12
Beacon
DNS
(--)
0
--
Solan, Malcolm
12
Suffern
DNS
(--)
0
--
Cardona, Michael
12
Brewster
DNS
(--)
0
--
Zheng, Vincent
10
Nanuet
FOUL
(--)
0
--
Ryan, Timothy
9
Nanuet
DNS
(--)
0
--
Torres, Eric
11
New Rochelle
DNS
(--)
0
--
Udeagha, Dezie
11
Rye
DNS
(--)
0
--
Kallesten, Kristian
11
Somers
DNS
(--)
0
--
Tavormina, Michael
12
Pearl River
DNS
(--)
0
--
Coffey, John
11
Tappan Zee
DNS
(--)
0
--
Dickey, Kevin
12
Pearl River
DNS
(--)
0
--
Walsh, James
11
Pearl River
DNS
(--)
0
--
O'Boy, Declan
10
Tappan Zee
DNS
(--)
0
--
Basir, Adam
10
Clarkstown South
FOUL
(--)
0
--
Carter, Matt
11
New Rochelle
DNS
(--)
0
--
Hallock, Nick
12
Beacon
DNS
(--)
0
--
Restrepo, Julian
9
Brewster
DNS
(--)
0
--
DiSalvo, Aidan
10
New Rochelle
DNS
(--)
0
--
Cuomo, Pietro
11
Tappan Zee
DNS
(--)
0
--
Belze, Bogdan
10
Pearl River
DNS
(--)
0
--
Dunlop, David
11
Tappan Zee
DNS
(--)
0
--
Hector, Kenley
10
Suffern
DNS
(--)
0
--
McGrath, Jack
10
Tappan Zee
DNS
(--)
0
Womens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Housman, Sofia
12
North Rockland
7.63
0
2
Genus, Rammona
11
New Rochelle
7.67
0
3
Crosswhite, Arianna
10
New Rochelle
7.77
0
4
Abankwa, Hillary
9
Tappan Zee
7.77
0
5
Goodbee, Jahlyah
11
North Rockland
7.86
0
6
Alex, Mariam
11
Clarkstown North
7.86
0
7
Richardson, Briana
10
Beacon
7.87
0
8
Morales, Ashley
12
North Rockland
8.03
0
Womens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Housman, Sofia
12
North Rockland
7.64
1
2
Crosswhite, Arianna
10
New Rochelle
7.74
2
3
Genus, Rammona
11
New Rochelle
7.76
4
4
Abankwa, Hillary
9
Tappan Zee
7.78
11
5
Goodbee, Jahlyah
11
North Rockland
7.86
5
6
Richardson, Briana
10
Beacon
7.88
7
7
Morales, Ashley
12
North Rockland
7.97
9
8
Alex, Mariam
11
Clarkstown North
7.97
3
9
Wiseltier, Logan
10
Clarkstown South
7.98
15
10
McLaughlin, Riley
12
Nanuet
8.01
12
11
Anderson-Benjamin, Naomi
10
Beacon
8.07
4
12
Taylor, Jayden
11
Ardsley
8.07
6
13
Csernecky, Olivia
9
North Rockland
8.09
9
14
Keane, Maggie
12
Somers
8.15
8
15
Rafa, Claudia
10
Rye
8.15
13
16
Roberts, Summer
11
Beacon
8.17
15
17
Rios, Nathalia
9
Pearl River
8.19
14
18
Kind, Morgan
10
White Plains
8.20
12
19
Montina, Kayla
12
Tappan Zee
8.20
5
20
O'Shea, Riley
10
Albertus Magnus
8.21
2
21
Rivera, Alexa
12
Suffern
8.21
13
22
Blackwood, Kianna
11
Yonkers Public S
8.22
8
23
Henehan, Christina
12
Albertus Magnus
8.22
8
24
DeMeilo, Victoria
9
Nanuet
8.23
14
25
Gelin, Guerdyna
10
White Plains
8.24
11
26
Mancini, Julia
11
White Plains
8.25
12
27
Glomski, Gloria
9
North Rockland
8.27
5
28
Nakakuki, Ami
11
Harrison
8.28
2
29
Perez-Gonzalez, Daisy
12
Clarkstown North
8.29
14
30
Rueda, Penelope
9
Ardsley
8.31
2
31
McMorrow, Kayli
9
Somers
8.32
9
32
Mills, Edna
12
Yonkers Public S
8.32
4
33
Hessler, Hope
9
Harrison
8.34
2
34
Reid, Lauren
12
White Plains
8.42
3
35
Edwards, Marlee
10
Hastings
8.43
6
36
Ekechukwu, Chikanma
9
Harrison
8.46
1
37
Faulcon, Gabrielle
10
Nanuet
8.47
12
38
Ekechukwu, Chideraa
12
Harrison
8.49
15
39
McPadden, Julianna
11
Nanuet
8.49
6
40
Mensah, Adjoa
9
Clarkstown North
8.51
11
41
Faulcon, Kendra
10
Nanuet
8.54
3
42
Ekechukwu, Chikamso
10
Harrison
8.56
3
43
Galligani, Alexa
9
White Plains
8.58
14
44
Porette, Caeli
12
North Rockland
8.59
15
45
White, Hazel
9
Yonkers Public S
8.60
11
46
Bernabei, Emma
9
White Plains
8.60
13
47
Powell, Kimberly
11
Yonkers Public S
8.62
7
48
Scheffler, Sam
10
Scarsdale
8.63
14
49
Champion, Angel
10
White Plains
8.67
2
50
Boyd, Deborah
10
Beacon
8.68
10
51
Burr, Katherine
10
New Rochelle
8.68
5
52
Henry, Karalyn
11
Nanuet
8.69
8
53
Dawkins, Kayla
11
New Rochelle
8.70
4
54
Cheung, Ashley
10
Ardsley
8.71
6
55
Prince, Tyranna
9
New Rochelle
8.71
7
56
Simpson, Grace
11
Tappan Zee
8.74
8
57
Cortes, Cassandra
12
White Plains
8.74
2
58
Prior, Caroline
11
Clarkstown North
8.75
8
59
Goodman, Janai
10
White Plains
8.76
12
60
Tomanelli, Isabel
11
Clarkstown North
8.76
7
61
Green, Jaeda
9
Beacon
8.77
1
62
Gregory, Grace
9
Albertus Magnus
8.83
13
63
Nunez, Briana
10
White Plains
8.85
6
64
Adamson, Cydnei
12
New Rochelle
8.86
10
65
Chang, Carolyne
10
Ardsley
8.86
6
66
Carroll, Fiona
11
Tappan Zee
8.88
6
67
Gilinsky, Julia
10
Ardsley
8.89
6
68
Rabinowitz, Emma
9
Hastings
8.92
8
69
Ruffy, Cassandra
11
Beacon
8.95
9
70
Fishkin, Sarah
10
Ardsley
8.95
2
71
Harris, Mia
10
Harrison
8.95
1
72
Balestrieri, Jayda
9
Clarkstown North
8.97
1
73
Wright, Lola
10
Tappan Zee
8.99
3
74
Gerber, Sharyn
12
North Rockland
9.00
4
75
Whitehead, Monay
11
Yonkers Public S
9.01
1
76
Sarrar, Hanan
10
White Plains
9.03
3
77
Silver, Alexa
12
Suffern
9.03
10
78
Valenzano, Maya
10
Ardsley
9.03
5
79
Rueda, Gabriella
12
Brewster
9.04
4
80
Vignone, Jillian
9
White Plains
9.04
7
81
Adams, Tamar
9
Beacon
9.09
1
82
Madappatt, Hannah
10
Ardsley
9.14
12
83
Castillo, Kelly
12
Nanuet
9.16
7
84
Castro, Nazareth
9
Harrison
9.18
4
85
Delorenzis, Jessica
10
Tappan Zee
9.19
11
86
Wesley, Da'Janae
11
Yonkers Public S
9.21
13
87
Castillo, Lia
11
Yonkers Public S
9.21
14
88
Alvarez, Alyssa
11
Harrison
9.21
15
89
Boucher, Isabelle
11
Scarsdale
9.22
15
90
Pecoraro, Francesca
9
Nanuet
9.23
15
91
Berkowitz, Lindsay
11
Ardsley
9.24
2
92
Lopez, Alexyss
9
Yonkers Public S
9.25
3
93
Lee, Eujin
9
Tappan Zee
9.26
10
94
Liodori, Anastasia
10
Rye
9.29
7
95
Segal, Lily
10
Ardsley
9.31
11
96
Segrave, Miranda
11
Harrison
9.31
12
97
Chen, Jessica
10
Suffern
9.34
4
98
Diaz, Natalia
11
White Plains
9.34
11
99
Garcia, Melina
9
Ardsley
9.37
13
100
Leckart, Jessica
9
Harrison
9.40
11
101
Romero, Jeime
10
Yonkers Public S
9.41
10
102
Jackson, Kiera
12
New Rochelle
9.42
15
103
Morovan, Givelly
11
Yonkers Public S
9.45
14
104
Kaufman, Ruthie
10
Ardsley
9.46
14
105
Anonucci, Vachelle
9
Tappan Zee
9.48
5
106
Tung, Sarah
9
Tappan Zee
9.51
1
107
Santos, Naomi
10
Ardsley
9.52
9
108
Romisher, Hayden
9
Tappan Zee
9.55
9
108
Gacevic, Lejla
10
Tappan Zee
9.55
5
110
Ruiz, Eliza
10
Suffern
9.55
9
111
Rosner, Caroline
9
Hastings
9.56
9
112
Jorgensen, Krystina
10
Nanuet
9.62
7
113
Perez, Vanessa
9
Harrison
9.62
13
114
Cordero, Raelina
9
Tappan Zee
9.90
13
115
Castellano, Emma
11
Brewster
9.94
12
116
Kelly-Spadefro, Alexandr
12
White Plains
9.97
1
117
Tomassetti, Rachel
12
Brewster
10.05
13
118
Galluccio, Genevieve
9
The Ursuline
10.10
4
119
Mejia, Kimberly
11
Yonkers Public S
10.19
12
120
Lopez, Monserrat
11
Suffern
10.22
5
121
Litsky, Elana
10
Hastings
10.31
5
122
Prieto, Hilary
11
Harrison
10.67
9
123
Washington, Nashae
9
New Rochelle
10.85
10
124
Pastorello, Marianna
9
Beacon
11.04
3
125
Romero, Maddy
10
Harrison
11.07
8
126
Chaney, Jessica
11
Clarkstown North
11.15
6
--
Fiebach, Susha
9
Hastings
DNS
14
--
Regan, Danielle
10
Brewster
DNS
10
--
Abreu, Gireny
11
North Rockland
DNS
10
--
Khalil, Natalie
9
Beacon
DNS
8
--
Victoria, Nayah
9
White Plains
DNS
3
--
Nassis, Olympia
10
Ardsley
DNS
7
--
Grochowski, Kylie
12
Pearl River
DNS
10
--
Blackburn, Tyler
11
Yonkers Public S
DNS
11
Womens 300 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Benn, Annelyse
11
Suffern
41.71
1
2
Greene, Linise
10
New Rochelle
43.33
1
3
Donovan, Sierra
11
Scarsdale
44.87
4
4
Iodice, Marina
12
Albertus Magnus
44.96
1
5
Nelson, Nadia
11
Suffern
45.44
1
6
Kottman, Kellie
11
Somers
45.65
4
7
McDowell, Katherine
11
Tappan Zee
45.74
2
8
Lange, Katelyn
11
Tappan Zee
45.88
4
9
Sosa, Lauren
12
The Ursuline
46.06
1
10
Ferraro, Lila
11
The Ursuline
46.16
2
11
Mehlman, Aliza
11
Scarsdale
46.20
3
12
Bolton, Netani
11
White Plains
46.23
3
13
Alex, Mariam
11
Clarkstown North
46.48
1
14
Fox, Claire
12
The Ursuline
46.87
2
15
Kirk, Lillimae
10
New Rochelle
47.13
5
16
Zimmerman, Josie
10
Mamaroneck
47.29
3
17
Kahn, Sabrina
11
Clarkstown South
47.52
4
18
Acosta, Naomi
10
Tappan Zee
47.68
4
19
Lantier, Kate
12
Ardsley
47.71
2
20
Lovell, McKenzie
11
Yonkers Public S
47.79
3
21
Rafa, Claudia
10
Rye
48.13
5
22
Reynolds, Daniella
12
North Rockland
48.17
4
23
Abankwa, Hillary
9
Tappan Zee
48.23
2
24
Regan, Danielle
10
Brewster
48.29
8
25
Emms, Philippa
10
Rye
48.42
5
26
Roffman, Leah
11
Mamaroneck
48.81
7
27
Iosepovici, Skylar
12
Hastings
48.85
5
28
David, Cinnmamon
12
Yonkers Public S
49.19
2
29
Pecora, Chrissy
10
Mamaroneck
49.29
6
30
Ullman, Emily
10
Suffern
49.30
4
31
Allen, Caroline
11
The Ursuline
49.42
3
32
Direnno, Victoria
10
Suffern
49.57
6
33
Joseph, Jhenne
11
New Rochelle
49.69
6
34
Elcik, Elizabeth
11
Scarsdale
49.80
5
35
Cassidy, Danielle
9
Pearl River
49.87
4
36
Murray, Kathryn
12
Pearl River
49.93
6
37
Wechman, Lauren
9
Suffern
49.98
4
38
Jackson, Grace
10
Tappan Zee
50.50
8
39
Demasi, Samantha
10
Mamaroneck
50.55
9
40
Bower, Kyra
10
Suffern
50.76
11
41
Whelan, Caitlin
8
Pearl River
50.76
5
42
Reisman, Katie
12
Scarsdale
50.86
5
43
Dempsey, Caitriona
10
The Ursuline
51.07
6
44
Guilfoyle, Margaret
9
Hastings
51.14
5
45
Strassberg, Nicole
12
Scarsdale
51.35
5
46
Treacy, Emma
9
The Ursuline
51.42
14
47
Reilly, Kyra
10
Tappan Zee
51.45
11
48
Poblete, Kaitlene
10
Suffern
51.56
7
48
Washington, Nashae
9
New Rochelle
51.56
15
50
Palkola, Nora
10
Ardsley
51.78
6
51
Boyd, Deborah
10
Beacon
51.87
11
52
Barrett, Kelley
11
The Ursuline
51.87
6
53
Victoria, Nayah
9
White Plains
51.97
7
54
Frisch, Reese
11
Suffern
52.01
5
55
Silver, Alexa
12
Suffern
52.05
13
56
Neysmith, Catherine
11
The Ursuline
52.14
8
57
DelCastillo, Gabriella
9
Beacon
52.25
11
58
Zangrilli, Julia
9
Suffern
52.31
9
59
McPartlan, Megan
11
The Ursuline
52.32
7
60
Mulligan, Kacee
11
The Ursuline
52.36
6
61
Montina, Kayla
12
Tappan Zee
52.49
7
62
Smith, Jacinta
9
Mamaroneck
52.58
9
63
Dowling, Erin
9
Pearl River
52.58
12
64
Kumar, Anisha
8
Ardsley
52.62
8
65
Tomanelli, Isabel
11
Clarkstown North
52.71
6
66
Loughran, Maeve
9
Pearl River
52.72
10
67
Leahy, Isabella
10
The Ursuline
52.75
11
68
McSweeney, Sarah
11
Hastings
52.87
9
69
Ivanoski, Tessa
9
The Ursuline
53.01
11
70
Popescu, Fiona
11
Ardsley
53.03
15
71
Denison, Phebe
12
Scarsdale
53.15
9
72
Brizio, Francesca
9
Rye
53.38
7
73
Park, Sophie
10
Suffern
53.50
7
74
McMahon, Meagan
9
The Ursuline
53.64
11
75
Rueda, Gabriella
12
Brewster
53.64
10
76
Chen, Jessica
10
Suffern
53.72
8
77
Adler, Emily
12
Ardsley
53.87
7
78
Solomon-Hollander, Han
9
Suffern
53.91
7
79
Nelson, Samantha
11
Rye
53.94
10
80
Galvin, Fiona
9
The Ursuline
54.11
15
81
Ekechukwu, Chikamso
10
Harrison
54.14
8
82
Fonseca, Taylor
11
Suffern
54.18
9
83
Manly, Alexandra
10
Hastings
54.24
10
84
Sheker, Ellen
9
Mamaroneck
54.26
9
85
Fenwick, Olivia
9
The Ursuline
54.36
12
86
Adamson, Cydnei
12
New Rochelle
54.53
17
87
Harris, Mia
10
Harrison
54.65
8
88
Wright, Lola
10
Tappan Zee
54.71
8
89
Altschuler, Sara
11
The Ursuline
54.78
8
90
Vayo, Lucy
11
The Ursuline
54.80
14
91
Rodriguez, Solenny
11
New Rochelle
54.80
8
92
Norman, Tahjee
11
New Rochelle
54.83
10
93
McDonough, Isabella
9
The Ursuline
54.86
16
94
Ekechukwu, Chideraa
12
Harrison
54.93
6
95
Oppenheimer, Kaylee
9
Hastings
55.18
14
96
Corcoran, Caroline
9
The Ursuline
55.20
11
97
Castro, Nazareth
9
Harrison
55.36
9
98
Bower, Julia
9
Suffern
55.60
11
99
Delorenzis, Jessica
10
Tappan Zee
55.64
13
100
Madappatt, Hannah
10
Ardsley
55.65
15
101
Sprock, Halle
10
Hastings
55.67
12
102
Henry, MaryKate
12
Pearl River
55.80
10
103
Khatib, Jeanine
9
Suffern
55.97
10
104
Glaser, Abby
12
Scarsdale
56.14
7
105
Kerins, Emily
12
Pearl River
56.14
9
106
Dorsainvil, Hailey
9
The Ursuline
56.16
11
107
Balestrieri, Jayda
9
Clarkstown North
56.38
13
108
Segrave, Miranda
11
Harrison
56.39
10
109
Castillo, Margaux
9
Clarkstown South
56.43
14
110
Roarty, Lauren
9
The Ursuline
56.51
16
111
Ruiz, Eliza
10
Suffern
56.58
12
112
Blank, Lily
9
The Ursuline
56.66
13
113
Casarella, Katelyn
9
Suffern
56.79
10
114
Frenchman, Phoebe
12
Rye
56.90
12
115
Mensah, Adjoa
9
Clarkstown North
57.06
18
116
Boucher, Isabelle
11
Scarsdale
57.21
18
117
Anonucci, Vachelle
9
Tappan Zee
57.28
14
118
Young, Kymani
9
New Rochelle
57.42
15
119
Diaz, Averie
9
The Ursuline
57.42
16
120
Hughes, Mary
12
The Ursuline
57.47
13
121
Ekechukwu, Chikanma
9
Harrison
57.49
10
122
Zanotti, Sara
11
The Ursuline
57.55
15
123
Kemp, Elizabeth
9
The Ursuline
57.61
12
124
Hennessy, Sophie
9
The Ursuline
57.61
17
125
Hughes, MacKenzie
9
The Ursuline
57.74
16
126
D'Alessio, Gianna
10
The Ursuline
57.88
11
127
Kiera, Glynn
10
Albertus Magnus
58.18
13
128
Capone, Kathryn
12
Suffern
58.19
9
129
Gacevic, Lejla
10
Tappan Zee
58.36
13
130
Lopez, Monserrat
11
Suffern
58.44
14
131
Freireich, Sidney
10
Hastings
58.49
12
132
Perez, Vanessa
9
Harrison
58.64
14
133
Williams, Alicia
9
Beacon
58.69
13
134
Sarfaty, Catherine
10
Hastings
58.77
17
135
Tung, Sarah
9
Tappan Zee
58.96
12
136
Schapiro, Tula
12
Hastings
59.37
18
137
Enamorado, Shania
11
Somers
59.61
15
138
Confino-Pinzon, Brina
10
Ardsley
59.98
12
139
Alvarez, Alyssa
11
Harrison
1:00.26
10
140
Onorio, Alice
9
The Ursuline
1:00.28
17
141
Morales, Natalia
8
The Ursuline
1:00.36
13
142
Beirne, Mary
9
The Ursuline
1:00.36
17
143
Siranaula, Breanna
9
Brewster
1:00.57
18
144
Leckart, Jessica
9
Harrison
1:01.03
9
145
Moore, Jane
9
The Ursuline
1:01.06
16
146
Napolean, Isabella
10
Rye
1:01.11
16
147
Galluccio, Genevieve
9
The Ursuline
1:02.01
17
148
Casey, Shannon
10
The Ursuline
1:02.42
15
149
Russo, Sofia
10
The Ursuline
1:03.25
18
150
Cordero, Raelina
9
Tappan Zee
1:03.46
13
151
Donnelly, Mairead
10
The Ursuline
1:03.47
15
152
Litsky, Elana
10
Hastings
1:04.48
18
153
Romero, Maddy
10
Harrison
1:04.97
14
154
Morales, Tatiana
11
The Ursuline
1:05.19
14
155
Castellano, Emma
11
Brewster
1:05.21
18
156
Curet, Madisone
9
The Ursuline
1:05.94
15
157
Zimmer, Alessandra
11
The Ursuline
1:07.10
17
158
Bulfamante, Anna
10
The Ursuline
1:08.96
18
159
Chaney, Jessica
11
Clarkstown North
1:09.94
18
160
Zimmer, Isabella
10
The Ursuline
1:10.44
18
161
Kelly-Spadefro, Alexan
12
White Plains
1:10.86
16
162
Prieto, Hilary
11
Harrison
1:15.02
16
--
Galeano, Lia
12
Somers
DNS
16
--
Liodori, Anastasia
10
Rye
DNS
15
--
Brenlla, Olivia
10
The Ursuline
DNS
17
--
Carranza, Samantha
12
White Plains
DNS
17
--
McGarvey, Kelly
9
The Ursuline
DNS
12
--
Lee, Eujin
9
Tappan Zee
DNS
12
--
Bozek, Katherine
12
Rye
DNS
7
--
Pallotta, Ava
9
The Ursuline
DNS
14
--
Erickson, Leanora
9
The Ursuline
DNS
14
--
Rivera, Alexa
12
Suffern
DNS
3
--
Champion, Angel
10
White Plains
DNS
8
--
Tomassetti, Rachel
12
Brewster
DNS
17
--
Rosenberg, Nina
11
Ardsley
DNS
13
--
Sarfaty, Faith
10
Somers
DNS
16
--
Franco, Sophia
12
Scarsdale
DNS
4
--
Sinopoli, Brianna
10
The Ursuline
DNS
16
--
Schreer, Jessica
11
Somers
DNS
17
Womens 600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Johnson, Gabby
11
New Rochelle
1:42.09
1
2
Kittredge, Emma
11
Somers
1:42.90
1
3
Francois, Deandra
12
North Rockland
1:42.97
1
4
Daterao, Monal
10
Suffern
1:46.51
1
5
Mahood, Nieve
9
Somers
1:47.43
2
6
Blackman, Samantha
10
Ardsley
1:47.47
1
7
Inzar, Torre
11
North Rockland
1:48.58
1
8
Hayes, Sarah
11
Pearl River
1:49.21
1
9
Gallagher, Erin
10
North Rockland
1:49.28
1
10
Shpiz, Lauren
12
Mamaroneck
1:50.78
1
11
Gleeson-Feldman, Abiga
11
Nanuet
1:51.42
2
12
Horan, Catie
8
Pearl River
1:53.09
2
13
Nagahama, Lisa
12
Ardsley
1:53.47
1
14
Sander, Phoebe
12
Hastings
1:53.55
1
15
Deutsch, Zoey
12
New Rochelle
1:53.84
5
16
Gold, Harley
10
Suffern
1:54.55
2
17
Magnan, Diana
11
Brewster
1:54.57
2
18
Krumrey, Alexis
11
New Rochelle
1:54.96
2
19
Baez, Jasmine
12
White Plains
1:55.42
2
20
Roffman, Leah
11
Mamaroneck
1:55.43
2
21
Healy, Maeve
9
Brewster
1:56.57
4
22
Nelson, Shannon
12
Harrison
1:57.17
2
23
Johnson, Taylor
10
White Plains
1:57.32
3
24
Bird, Catherine
12
Rye
1:57.35
1
25
Bassett, Carly
10
Suffern
1:57.72
3
26
Gray, Olivia
12
Nanuet
1:58.20
2
27
Demasi, Samantha
10
Mamaroneck
1:58.56
2
28
Alexa, Emma
10
Rye
1:58.59
4
29
Zimmerman, Nicole
8
Mamaroneck
1:58.84
3
30
Mateo, Haley
11
Nanuet
1:59.40
3
31
Sheker, Ellen
9
Mamaroneck
1:59.49
3
32
Martinez, Anabel
11
Mamaroneck
1:59.72
2
33
Cassidy, Lauren
11
White Plains
1:59.85
4
34
Bar-Ness, Nina
12
New Rochelle
1:59.90
3
35
Broderick, Kyra
11
White Plains
1:59.91
4
36
Buroughts, Nina
9
Harrison
1:59.95
3
37
DiRusso, Maria
9
Harrison
2:00.49
2
38
McPartlan, Megan
11
The Ursuline
2:00.54
3
39
Dempsey, Caitriona
10
The Ursuline
2:01.14
2
40
Holihan, Tara
10
Albertus Magnus
2:01.28
3
41
Joga, Alex
9
Brewster
2:01.73
3
42
Barrett, Kelley
11
The Ursuline
2:01.95
4
43
Spenser, Julia
11
Hastings
2:02.17
2
44
Sullivan, Sheila
11
Clarkstown South
2:02.29
3
45
McMahon, Meagan
9
The Ursuline
2:02.81
5
46
Valentik, Lucy
11
Nanuet
2:02.89
3
47
Aldrich, Emily
9
Albertus Magnus
2:02.99
4
48
Kenney, Alison
10
White Plains
2:03.13
4
49
Litsky, Rebecca
12
Hastings
2:03.26
3
50
LaValle, Marissa
10
Clarkstown North
2:03.81
5
51
Rodrigues, Meghan
12
North Rockland
2:03.93
3
52
Brownell, Madison
11
Tappan Zee
2:04.16
4
53
Flanagan, Kelly
10
The Ursuline
2:05.12
5
54
Piselli, Daniella
9
Clarkstown North
2:06.25
5
55
Nosova, Anastasia
12
Suffern
2:07.51
3
56
Valentik, Claudia
10
Nanuet
2:07.61
6
57
Galvin, Fiona
9
The Ursuline
2:07.67
7
58
McGuire, Kaitlyn
10
Rye
2:08.09
4
59
Altschuler, Sara
11
The Ursuline
2:08.76
4
60
Lee, Nicole
9
The Ursuline
2:09.35
5
61
Kerins, Emily
12
Pearl River
2:09.35
4
62
Civil, Lidjie
9
North Rockland
2:09.70
6
63
Pallotta, Ava
9
The Ursuline
2:10.31
6
64
Paniagua, Brittney
12
North Rockland
2:10.32
3
65
Lopez, Gabriella
12
Suffern
2:10.47
4
66
Cipriano, Isabella
9
Harrison
2:10.83
4
67
St. Louis, Tatum
9
Clarkstown South
2:12.02
5
68
Howard, Sara
10
North Rockland
2:12.22
4
69
Nolan, Gabrielle
9
Yonkers Public S
2:12.30
7
70
Rakhmatullina, Amaliya
10
Clarkstown South
2:13.86
5
71
Van Tassell, Caitlyn
10
Somers
2:15.20
2
72
Ho-Rezvani, Saba
10
New Rochelle
2:15.49
5
73
Roarty, Lauren
9
The Ursuline
2:15.52
7
74
Mourgues, Marisa
11
Beacon
2:16.01
6
75
Grant, Emani
9
North Rockland
2:16.03
4
76
Berardi, Jaclyn
9
The Ursuline
2:17.75
6
77
Valdez, Emely
10
Brewster
2:18.93
6
78
D'Alessio, Gianna
10
The Ursuline
2:19.58
5
79
Fenwick, Olivia
9
The Ursuline
2:19.69
6
80
Cusick, Bryanna
10
North Rockland
2:19.86
5
81
Lema, Brenda
11
Nanuet
2:20.43
5
82
Blank, Lily
9
The Ursuline
2:21.93
6
83
Scheneiderman, Anna
11
Ardsley
2:22.12
6
84
Westlund, Zoe
9
White Plains
2:22.35
7
85
Beirne, Mary
9
The Ursuline
2:22.38
7
86
Casey, Shannon
10
The Ursuline
2:23.27
7
87
Dorsainvil, Hailey
9
The Ursuline
2:23.30
5
88
Moran, Kathleen
10
Nanuet
2:25.93
5
89
Onorio, Alice
9
The Ursuline
2:26.89
7
90
Aguilar, Zulma
9
White Plains
2:26.93
6
91
Diaz, Averie
9
The Ursuline
2:28.02
7
92
Scott, Maya
11
New Rochelle
2:28.36
5
93
Ellis, Amber
10
North Rockland
2:29.50
5
94
Morales, Natalia
8
The Ursuline
2:31.33
6
95
Donnelly, Mairead
10
The Ursuline
2:33.10
6
96
Moore, Jane
9
The Ursuline
2:33.94
7
97
Hughes, MacKenzie
9
The Ursuline
2:34.80
7
98
Zanotti, Sara
11
The Ursuline
2:35.99
7
99
Curet, Madisone
9
The Ursuline
2:36.70
6
100
Barragan, Stephanie
10
New Rochelle
2:39.85
6
101
Zimmer, Alessandra
11
The Ursuline
2:40.84
7
102
Bulfamante, Anna
10
The Ursuline
2:46.04
7
103
Varunok, Anna
12
Somers
2:47.22
6
104
Montaldo, Amanda
10
Beacon
2:50.07
7
105
Zimmer, Isabella
10
The Ursuline
2:50.11
7
106
Magurno, Abigail
9
Beacon
2:53.26
7
107
Morales, Tatiana
11
The Ursuline
2:58.14
7
--
Erickson, Leanora
9
The Ursuline
DNS
7
--
Sinopoli, Brianna
10
The Ursuline
DNS
6
--
Siranaula, Breanna
9
Brewster
DNS
7
--
Colster, Emma
10
Ardsley
DNS
4
Womens 1000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Flynn, Lily
11
The Ursuline
3:00.26
1
2
Hollander, Jane
11
Mamaroneck
3:06.47
1
3
Crowley, Marissa
10
Brewster
3:07.04
1
4
Rajagopal, Kirsi
11
Harrison
3:09.33
1
5
Perez-Segnini, Elena
11
Rye
3:10.56
1
6
Keany, Ainie
9
Clarkstown South
3:12.96
2
7
Kittredge, Ella
9
Somers
3:13.59
2
8
McDermott, Jessica
11
Pearl River
3:14.05
1
9
Meore, Nichole
12
Clarkstown South
3:14.39
1
10
Gardner, Claire
9
Albertus Magnus
3:16.07
1
11
Greenwald, Francesca
11
Scarsdale
3:17.12
1
12
Mehlman, Aliza
11
Scarsdale
3:17.53
1
13
Stevens, Caroline
11
Clarkstown North
3:17.57
1
14
Young, Deirdre
10
Suffern
3:19.59
2
15
Perry, Sierra
11
New Rochelle
3:19.70
3
16
O'Neill, Olivia
12
The Ursuline
3:20.22
2
17
Van Tassell, Elisabeth
12
Somers
3:20.74
1
18
Kreider, Molly
12
Suffern
3:24.76
2
19
Hanchar, Lauren
10
Tappan Zee
3:25.21
3
20
Boylan, Una
8
Pearl River
3:25.24
2
21
Luby, Ailish
11
The Ursuline
3:26.33
2
22
Miller, Farrah
11
White Plains
3:27.67
1
23
Guilfoyle, Caitlin
10
Hastings
3:29.33
1
24
Hennigan, Paige
10
Albertus Magnus
3:29.90
2
25
Peterson, Katie
9
Nanuet
3:30.03
2
26
Jan, Frazia
10
North Rockland
3:33.73
2
27
Walsh, Bailey
12
Brewster
3:34.53
2
28
Casey, Meredith
12
Ardsley
3:36.16
2
29
Feeney, Noelle
12
North Rockland
3:36.58
2
30
Kotten, Keara
12
Clarkstown South
3:37.11
2
31
Llieva, Elitsa
10
Mamaroneck
3:38.22
3
32
Frontera, Nicole
11
The Ursuline
3:38.32
3
33
Donahue, Devin
12
The Ursuline
3:38.55
2
34
Goldman, Karie
8
Suffern
3:39.51
4
35
Reisman, Katie
12
Scarsdale
3:39.96
3
36
Stapleton, Colleen
11
Brewster
3:40.16
4
37
McWilliams, Catriona
10
Rye
3:40.19
4
38
Voli, Nica
10
The Ursuline
3:40.19
2
39
Patrick, Alex
10
Mamaroneck
3:40.31
2
40
Sherry, Maille
10
The Ursuline
3:40.89
2
41
O'Dowd, Caitlin
12
Albertus Magnus
3:41.43
2
42
Remon, Clara
11
Ardsley
3:41.49
4
43
Stumpf, Mercedesz
11
Somers
3:42.79
3
44
Marini, Sarah
12
Suffern
3:43.48
4
45
Glaser, Abby
12
Scarsdale
3:46.06
3
46
Lueth, Mia
9
White Plains
3:46.27
3
47
Tung, Jaclyn
12
White Plains
3:46.82
3
48
Chapman, Kristin
10
Rye
3:46.91
3
49
Jones, Emma
11
Somers
3:47.72
3
50
Shanahan, Mya
10
The Ursuline
3:47.86
3
51
Ross, Julia
8
Suffern
3:48.32
4
52
Bozek, Katherine
12
Rye
3:50.74
2
53
Gabriel, Yessica
10
New Rochelle
3:50.96
4
54
Bonanno, Nicole
9
The Ursuline
3:51.99
3
55
Wren, Noelle
11
North Rockland
3:52.73
3
56
Nyre, Hadley
11
The Ursuline
3:53.21
2
57
MacDonald, Layla
10
Brewster
3:53.71
4
58
Kiera, Glynn
10
Albertus Magnus
3:54.81
3
59
Bradley, Fiona
9
White Plains
3:55.53
4
60
Hughes, Mary
12
The Ursuline
3:57.02
3
61
Nelson, Samantha
11
Rye
3:57.83
4
62
Denison, Phebe
12
Scarsdale
3:57.86
4
63
Ortel, Ashley
11
Pearl River
3:58.04
3
64
Blad, Zoe
9
Brewster
4:00.08
4
65
Fay, Mary
12
New Rochelle
4:01.31
3
66
Ortiz, Suraya
11
Harrison
4:02.10
3
67
Kemp, Elizabeth
9
The Ursuline
4:02.22
4
68
Frey, Leah
12
Brewster
4:06.31
4
69
McGarvey, Kelly
9
The Ursuline
4:06.80
3
70
Provino, Jamie
12
Harrison
4:16.49
4
71
Hennessy, Sophie
9
The Ursuline
4:23.02
4
72
Leath, Gabriella
10
North Rockland
4:27.13
4
73
Schreer, Jessica
11
Somers
4:46.12
4
--
Mahoney, Ava
9
The Ursuline
DNS
4
--
Rafferty, Logan
8
The Ursuline
DNS
4
--
Elcik, Elizabeth
11
Scarsdale
DNS
3
--
Keane, Rory
8
The Ursuline
DNS
4
Womens 1500 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McLean, Haley
10
The Ursuline
5:03.20
1
2
Durcan, Niamh
9
Pearl River
5:06.47
1
3
Adelson, Rachael
11
Rye
5:07.06
1
4
McLean, Caitlin
10
The Ursuline
5:07.12
1
5
Wilson, Claire
10
The Ursuline
5:07.91
1
6
Mccormack, Ann
12
Pearl River
5:12.19
1
7
Finnegan, Maura
10
Clarkstown South
5:16.35
1
8
Hollander, Emily
11
Mamaroneck
5:16.65
1
9
Burg, Lisa
11
White Plains
5:18.64
1
10
Sayegh, Brianna
11
Brewster
5:25.52
2
11
Ruotolo, Gina
11
Clarkstown South
5:26.34
1
12
Aronoff, Eve
10
Hastings
5:26.43
2
13
Kumar, Anisha
8
Ardsley
5:28.28
1
14
Lago, Isabel
10
Scarsdale
5:30.92
1
15
Downes, Maeve
11
Clarkstown North
5:31.79
1
16
Glinski, Sophia
11
Mamaroneck
5:33.21
1
17
Conly, Caitlin
11
The Ursuline
5:36.33
1
18
Casey, Meredith
12
Ardsley
5:42.70
1
19
Pang, Michelle
10
Scarsdale
5:42.87
2
20
Doyle, Alexa
9
Scarsdale
5:43.17
2
21
Luby, Mackenzie
12
Brewster
5:43.63
1
22
Gartner, Peyton
9
Harrison
5:45.20
2
23
Audi, Josette
9
Suffern
5:46.34
2
24
McCarren, Molly
9
Suffern
5:46.71
1
25
Korman, Jessica
9
Suffern
5:50.94
2
26
Sorgo, Bianca
12
Suffern
5:51.36
2
27
Banino, Stella
10
The Ursuline
5:56.19
2
28
Feehan, Meaghan
10
Brewster
6:01.67
2
29
D'Agnese, Olivia
11
Somers
6:04.49
2
30
MacDonald, Layla
10
Brewster
6:04.62
2
31
Fox, Audrey
12
New Rochelle
6:05.21
2
32
Remon, Clara
11
Ardsley
6:06.38
2
33
Castrillo, Michelle
9
White Plains
6:08.87
2
34
Boucher, Elise
11
Scarsdale
6:08.99
2
35
Santalis, Gabrielle
9
Brewster
6:10.69
2
36
Oceguera, Julissa
10
New Rochelle
6:14.74
2
37
Giacomo, Christina
10
Harrison
6:15.81
2
38
Miyoshi, Yoko
10
Harrison
6:22.72
2
39
Liu, Allison
11
Scarsdale
6:23.54
2
40
Boachie, Danielle
11
New Rochelle
7:04.28
2
41
Clausell, Annelise
12
New Rochelle
7:13.75
2
--
Mitlof, Rebecca
11
Clarkstown North
DNS
2
Womens 1500m Racewalk Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fox, Audrey
12
New Rochelle
7:05.13
0
2
Oceguera, Julissa
10
New Rochelle
8:12.73
0
3
Vayo, Lucy
11
The Ursuline
8:13.20
0
4
Feldman, Alexandra
12
White Plains
8:57.69
0
5
Napolean, Isabella
10
Rye
9:06.88
0
6
Scheneiderman, Anna
11
Ardsley
9:06.88
0
7
Considine, Julia
11
Nanuet
9:13.68
0
8
Schonenberg, Gillian
9
Clarkstown North
9:14.82
0
9
Barragan, Stephanie
10
New Rochelle
9:20.40
0
10
Patterson, Erin
12
White Plains
9:22.02
0
11
Howard, Sara
10
North Rockland
9:23.74
0
12
Ho-Rezvani, Saba
10
New Rochelle
9:24.30
0
13
Clausell, Annelise
12
New Rochelle
9:28.24
0
14
Valentik, Lucy
11
Nanuet
9:30.08
0
15
Cusick, Bryanna
10
North Rockland
9:30.24
0
16
Cunney, Meagan
9
White Plains
9:49.08
0
17
Echeverria, Sofia
11
Clarkstown South
9:54.92
0
18
Hogan, Katherine
11
Clarkstown South
10:06.80
0
19
Ferrone, Gabriela
11
Beacon
10:10.91
0
20
Ellis, Amber
10
North Rockland
10:15.03
0
21
Henry, MaryKate
12
Pearl River
10:43.95
0
--
Gold, Gillian
10
Ardsley
DNS
0
--
Moran, Kathleen
10
Nanuet
DQ
0
--
Xu, Ziqing
10
Ardsley
DNS
0
Womens 3000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Flynn, Sarah
11
The Ursuline
10:31.81
0
2
Neubauer, Elsa
10
Brewster
10:58.78
0
3
Cuomo, Florence
11
Brewster
10:59.43
0
4
Banino, Daphne
8
The Ursuline
11:04.05
0
5
Kapur, Anjali
12
Somers
11:13.74
0
6
Sheahan, Lily
11
The Ursuline
11:24.03
0
7
Bezborodko, Nikki
12
Suffern
11:29.46
0
8
Guerci, Kyra
11
Nanuet
11:46.71
0
9
Cahill, Erin
11
Clarkstown North
11:59.80
0
10
Verrastro, Lili
10
Brewster
12:04.62
0
11
Hirsch, Brooke
8
Suffern
12:05.06
0
12
Marr, Ali
10
Somers
12:07.12
0
13
Markowski, Ariel
10
Somers
12:12.12
0
14
Herzberg, Rebecca
8
Mamaroneck
12:16.43
0
15
Corker, Katie
12
Suffern
12:26.17
0
16
Fogarty, Caroline
12
Hastings
12:32.48
0
17
Mitlof, Rebecca
11
Clarkstown North
12:34.55
0
18
Reda, Emily
12
Suffern
12:36.51
0
19
Joseph, Chrislande
10
New Rochelle
12:46.07
0
20
Zajac, Catherine
11
Suffern
12:50.06
0
21
Gabriel, Yessica
10
New Rochelle
12:52.70
0
22
Ettinger, Cheyenne
10
Hastings
13:05.23
0
23
Fay, Mary
12
New Rochelle
13:26.88
0
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Morgan, Olivia
12
New Rochelle
8.50
nwi
0
2
Diaz, Diana
12
New Rochelle
8.74
nwi
0
3
Saunders, Nadia
10
North Rockland
8.83
nwi
0
4
Lopez, Ivana
12
North Rockland
8.92
nwi
0
5
Inzar, Torre
11
North Rockland
8.93
nwi
0
6
Francois, Deandra
12
North Rockland
9.26
nwi
0
7
Bernard, Lilly
10
Clarkstown South
9.53
nwi
0
8
Miguel, Nayoma
11
New Rochelle
10.12
nwi
0
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Morgan, Olivia
12
New Rochelle
8.57
nwi
4
2
Diaz, Diana
12
New Rochelle
8.77
nwi
1
3
Saunders, Nadia
10
North Rockland
8.83
nwi
2
4
Lopez, Ivana
12
North Rockland
8.94
nwi
3
5
Inzar, Torre
11
North Rockland
8.97
nwi
5
6
Francois, Deandra
12
North Rockland
9.11
nwi
6
7
Bernard, Lilly
10
Clarkstown South
9.35
nwi
6
8
Miguel, Nayoma
11
New Rochelle
9.72
nwi
4
9
Guarino, Diana
12
Clarkstown South
9.80
nwi
5
10
Syre, Melissa
11
Clarkstown North
9.89
nwi
3
11
Thompson, Jada
11
New Rochelle
9.90
nwi
5
12
Abrencia, Christina
11
Somers
9.99
nwi
2
13
Bourgeois, Megan
12
Nanuet
10.05
nwi
4
14
Donnelly, Matteson
10
Pearl River
10.13
nwi
1
15
Kapio, Ashia
10
Harrison
10.17
nwi
1
16
Quinn, Kelly
12
Harrison
10.22
nwi
2
17
Esposito, Isabella
10
Pearl River
10.42
nwi
2
18
Selber, Melanie
12
Scarsdale
10.56
nwi
6
19
O'Conner, Katie
11
Nanuet
10.57
nwi
4
20
Conroy, Casey
10
The Ursuline
10.60
nwi
3
21
Negron, Natalie
9
Beacon
10.81
nwi
6
22
Rafa, Madeline
12
Rye
10.82
nwi
5
23
Palkola, Nora
10
Ardsley
10.91
nwi
4
24
Meran, Naiomi
11
Suffern
10.96
nwi
1
25
Long, Grace
9
The Ursuline
11.10
nwi
3
26
Adams, Cyerra
12
Yonkers Public S
11.13
nwi
5
27
Kotecki, Kelsey
10
Suffern
11.28
nwi
5
28
Hazi, Keren
10
White Plains
11.30
nwi
3
29
Neysmith, Catherine
11
The Ursuline
11.31
nwi
3
30
Mohring, Maya
9
The Ursuline
11.34
nwi
6
31
Mulligan, Kacee
11
The Ursuline
11.38
nwi
2
32
Jacobs, Emma
10
Suffern
11.47
nwi
3
33
Flanagan, Kelly
10
The Ursuline
11.49
nwi
6
34
DelCastillo, Gabriella
9
Beacon
11.60
nwi
4
35
Norton, Hayley
10
Clarkstown North
11.64
nwi
4
36
Sahadi, Lily
9
North Rockland
11.64
nwi
1
37
Leahy, Isabella
10
The Ursuline
11.71
nwi
6
38
Whelan, Caitlin
8
Pearl River
11.79
nwi
1
39
Scheffler, Sam
10
Scarsdale
11.85
nwi
1
40
Gerber, Sharyn
12
North Rockland
11.95
nwi
2
41
Sibley, Keelin
10
The Ursuline
11.96
nwi
4
42
Orlicki, Melissa
10
Suffern
12.12
nwi
2
43
Brizio, Francesca
9
Rye
12.21
nwi
1
44
McGuire, Kaitlyn
10
Rye
12.22
nwi
6
45
Lee, Nicole
9
The Ursuline
12.48
nwi
5
46
Cregin, Claire
9
The Ursuline
12.59
nwi
5
47
Williams, Alicia
9
Beacon
13.21
nwi
2
48
Corcoran, Caroline
9
The Ursuline
13.22
nwi
3
--
Love, Jordy
10
Scarsdale
DNS
nwi
2
--
Nassis, Olympia
10
Ardsley
DNS
nwi
1
--
Treacy, Emma
9
The Ursuline
DNS
nwi
3
Womens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
New Rochelle
1:52.95
1
2
Relay Team
Somers
1:54.40
1
3
Relay Team
Albertus Magnus
1:55.78
1
4
Relay Team
Beacon
1:55.88
1
5
Relay Team
Pearl River
1:55.98
2
6
Relay Team
Harrison
1:57.03
3
7
Relay Team
Suffern
2:02.16
2
8
Relay Team
Pearl River
2:04.01
3
9
Relay Team
White Plains
2:04.39
2
10
Relay Team
Hastings
2:04.50
2
11
Relay Team
Suffern
2:04.67
3
12
Relay Team
Nanuet
2:04.70
3
13
Relay Team
Brewster
2:05.04
4
14
Relay Team
White Plains
2:05.53
3
15
Relay Team
Somers
2:06.57
4
16
Relay Team
Nanuet
2:09.59
4
17
Relay Team
New Rochelle
2:09.82
5
18
Relay Team
Clarkstown North
2:09.89
2
19
Relay Team
Yonkers Public S
2:10.79
3
20
Relay Team
Albertus Magnus
2:11.58
5
21
Relay Team
Suffern
2:12.23
5
22
Relay Team
White Plains
2:13.30
4
23
Relay Team
Somers
2:14.77
5
24
Relay Team
Brewster
2:16.51
5
25
Relay Team
Suffern
2:16.81
4
26
Relay Team
Hastings
2:18.93
5
27
Relay Team
White Plains
2:18.96
4
--
Relay Team
North Rockland
DQ
1
--
Relay Team
Yonkers Public S
DNF
5
--
Relay Team
Clarkstown South
DNF
2
--
Relay Team
Yonkers Public S
DQ
1
Womens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Suffern
4:14.25
1
2
Relay Team
New Rochelle
4:15.39
1
3
Relay Team
White Plains
4:25.04
1
4
Relay Team
North Rockland
4:25.42
1
5
Relay Team
Pearl River
4:26.88
1
6
Relay Team
Somers
4:27.35
2
7
Relay Team
Nanuet
4:30.63
2
8
Relay Team
The Ursuline
4:31.88
1
9
Relay Team
Pearl River
4:38.47
2
10
Relay Team
Hastings
4:41.33
2
11
Relay Team
Harrison
4:43.56
1
12
Relay Team
Suffern
4:44.73
2
13
Relay Team
Suffern
4:45.44
3
14
Relay Team
New Rochelle
4:46.23
3
15
Relay Team
North Rockland
4:46.28
2
16
Relay Team
Suffern
4:46.91
2
17
Relay Team
Hastings
4:49.68
3
18
Relay Team
White Plains
4:51.70
2
19
Relay Team
Clarkstown North
4:55.43
3
20
Relay Team
North Rockland
4:58.75
3
21
Relay Team
White Plains
4:59.11
1
22
Relay Team
Somers
5:01.87
3
23
Relay Team
Clarkstown South
5:04.45
3
24
Relay Team
Somers
5:26.35
3
--
Relay Team
Beacon
DQ
2
--
Relay Team
Brewster
DQ
3
Womens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
The Ursuline
9:54.30
0
2
Relay Team
Brewster
10:12.47
0
3
Relay Team
The Ursuline
10:25.02
0
4
Relay Team
Clarkstown South
10:28.77
0
5
Relay Team
New Rochelle
10:29.17
0
6
Relay Team
Rye
10:47.00
0
7
Relay Team
Pearl River
10:47.88
0
8
Relay Team
Suffern
10:49.92
0
9
Relay Team
The Ursuline
10:58.86
0
10
Relay Team
Somers
11:07.21
0
11
Relay Team
Clarkstown North
11:08.92
0
12
Relay Team
Nanuet
11:12.75
0
13
Relay Team
North Rockland
11:16.66
0
14
Relay Team
Brewster
11:25.79
0
15
Relay Team
Suffern
11:26.32
0
16
Relay Team
The Ursuline
11:30.56
0
17
Relay Team
Beacon
12:40.19
0
Womens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Soto, Ilenn
10
New Rochelle
33-10.00
(508.00m)
0
2
Love, Whitney
12
New Rochelle
32-03.50
(508.00m)
0
3
Krause, Alexis
11
Tappan Zee
31-02.50
(508.00m)
0
4
Washington, Ariana
11
New Rochelle
30-05.75
(508.00m)
0
5
Blackwell, Kayla
12
North Rockland
29-10.00
(508.00m)
0
6
Schroeder, Emily
11
Nanuet
28-06.00
(508.00m)
0
7
Loderick, Kayla
12
North Rockland
28-05.75
(508.00m)
0
8
Piscitelli, Christina
12
Clarkstown South
28-05.75
(508.00m)
0
9
Natalo, Kayla
12
Somers
28-00.25
(508.00m)
0
10
Spencer, Elizabeth
12
Somers
27-10.00
(508.00m)
0
11
Williams, Cher
12
Suffern
27-08.00
(508.00m)
0
12
Akinwunmi, Ennie
11
Beacon
27-02.50
(508.00m)
0
13
Moyna, Mackenzie
11
The Ursuline
26-03.25
(508.00m)
0
14
Harrison, Jayline
10
North Rockland
26-02.50
(508.00m)
0
15
Price, Brianna
11
Suffern
25-10.00
(508.00m)
0
16
Warren, Mauritania
9
Harrison
25-08.75
(508.00m)
0
17
Estabine, Guerlourde
9
North Rockland
25-05.00
(508.00m)
0
--
Ferraro, Sara
9
Clarkstown South
ND
(--)
0
--
Jarrett, Clayanna
9
Clarkstown South
FOUL
(--)
0
--
Gillenwater, Cindy
11
The Ursuline
DNS
(--)
0
--
Eliezer, Stacy
10
Clarkstown South
FOUL
(--)
0
--
Celestin, Kathrina
9
North Rockland
ND
(--)
0
--
Calhoun, Carrie-Ann
11
New Rochelle
DNS
(--)
0
--
Hill, Lily
10
Pearl River
FOUL
(--)
0
--
Hessler, Hope
9
Harrison
DNS
(--)
0
--
John, Alicia
11
Clarkstown South
ND
(--)
0
--
Dickerson, Jade
9
North Rockland
ND
(--)
0
--
Reid, Lauren
12
White Plains
FOUL
(--)
0
--
Debald, Jacklyn
12
Harrison
FOUL
(--)
0
--
Burns, Amanda
11
Somers
FOUL
(--)
0
--
Parisi, Audra
12
The Ursuline
ND
(--)
0
--
Camacho, Kaitlyn
9
Clarkstown North
ND
(--)
0
--
Duce, Salie
9
North Rockland
ND
(--)
0
Womens Shot Put Novice
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Luciano, Christina
11
Somers
24-11.00
(508.00m)
0
2
Fishkin, Sarah
10
Ardsley
23-04.00
(508.00m)
0
3
Pagliaro, Victoria
11
Somers
23-02.00
(508.00m)
0
4
Alliance, Brianna
11
Suffern
23-01.50
(508.00m)
0
5
Mihalco, Amanda
12
Brewster
23-00.50
(508.00m)
0
6
Spencer, Colleen
11
Somers
22-11.50
(508.00m)
0
7
Schmidt, Amanda
10
Suffern
22-09.25
(508.00m)
0
8
Angone, Olivia
10
New Rochelle
22-04.00
(508.00m)
0
9
Wayne, Victoria
12
Nanuet
22-02.75
(508.00m)
0
10
Villegas, Jayleen
11
Suffern
21-07.00
(508.00m)
0
11
Gasparre, Giovanna
12
Brewster
20-11.00
(508.00m)
0
12
Mellia, Jacklyn
9
Nanuet
20-10.75
(508.00m)
0
13
Joseph, Ashanty
9
Suffern
20-10.50
(508.00m)
0
14
Dillon, Leah
11
Tappan Zee
20-08.50
(508.00m)
0
15
Thomas, Sarah
11
Nanuet
20-06.50
(508.00m)
0
15
Tembulkar, Yaman
10
Ardsley
20-06.50
(508.00m)
0
17
Toal, Olivia
12
Pearl River
20-06.00
(508.00m)
0
18
Scarlett, Victoria
10
Suffern
20-04.50
(508.00m)
0
19
Camarena, Axia
10
New Rochelle
20-03.00
(508.00m)
0
20
Pecoraro, Francesca
9
Nanuet
20-02.25
(508.00m)
0
21
Henry, Karalyn
11
Nanuet
19-09.00
(508.00m)
0
22
Doukakis, Sofia
10
Somers
19-07.75
(508.00m)
0
23
Martinez, Beth
10
New Rochelle
19-06.50
(508.00m)
0
24
Duffy, Kasey
10
Pearl River
19-04.00
(508.00m)
0
25
Jorgensen, Krystina
10
Nanuet
19-01.00
(508.00m)
0
26
Velardo, Katherine
10
Somers
18-06.00
(508.00m)
0
27
Martin, Brigid
12
Pearl River
18-05.00
(508.00m)
0
28
Shinkaiye, Dorcas
9
New Rochelle
18-03.00
(508.00m)
0
29
Perez, Diana
11
Tappan Zee
17-00.00
(508.00m)
0
30
Cooper, Simone
10
New Rochelle
16-07.00
(508.00m)
0
31
Desir, Aliyah
9
New Rochelle
16-05.25
(508.00m)
0
32
Narodie, Noel
11
Suffern
16-05.00
(508.00m)
0
33
Kantrowitz, Brittany
12
Suffern
15-00.50
(508.00m)
0
34
Kaufman, Ruthie
10
Ardsley
15-00.25
(508.00m)
0
35
Khan, Mashal
10
Clarkstown South
14-07.75
(508.00m)
0
36
Adler, Emily
12
Ardsley
14-06.00
(508.00m)
0
37
Avasatthi, Nidhi
9
Clarkstown South
11-05.75
(508.00m)
0
38
Hardy, Danae
9
New Rochelle
10-07.00
(508.00m)
0
39
Jimenez, Paulina
10
New Rochelle
10-03.00
(508.00m)
0
--
Morfin-Chavez, Yocelin
9
New Rochelle
DNS
(--)
0
--
Deane, Julianne
10
Albertus Magnus
DNS
(--)
0
--
Confino-Pinzon, Brina
10
Ardsley
FOUL
(--)
0
--
Magurno, Abigail
9
Beacon
DNS
(--)
0
--
Khalil, Natalie
9
Beacon
DNS
(--)
0
--
McCarthy, Amanda
10
Tappan Zee
DNS
(--)
0
--
Russell, Kendra
11
Beacon
DNS
(--)
0
--
Williams, Skylar
9
Suffern
DNS
(--)
0
--
Ruffy, Cassandra
11
Beacon
DNS
(--)
0
--
Boyd-Postell, Rhodni
10
White Plains
DNS
(--)
0
--
Alamanzar, Audrey
10
Suffern
DNS
(--)
0
--
Urena, Kiana
10
Yonkers Public S
DNS
(--)
0
--
Ferrone, Gabriela
11
Beacon
DNS
(--)
0
--
Rosales, Keren
12
Brewster
DNS
(--)
0
--
Pastorello, Marianna
9
Beacon
DNS
(--)
0
--
Hessler, Hope
9
Harrison
DNS
(--)
0
--
Perciramendes, Elizabeth
9
White Plains
DNS
(--)
0
--
Chamar, Jasmine
10
Suffern
DNS
(--)
0
--
Gold, Gillian
10
Ardsley
DNS
(--)
0
--
Fields, Zoe
10
Hastings
DNS
(--)
0
--
Rabinowitz, Emma
9
Hastings
DNS
(--)
0
--
Anderson, Caroline
9
Hastings
FOUL
(--)
0
Womens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bensche, Brooke
11
Scarsdale
5-04.00
(508.00m)
0
2
Miedreich, Kayleigh
12
Pearl River
4-09.00
(508.00m)
0
3
Kittredge, Emma
11
Somers
4-09.00
(508.00m)
0
10
Guarino, Diana
12
Clarkstown South
4-06.00
(508.00m)
0
10
Walker, Jackie
9
Rye
4-06.00
(508.00m)
0
4
Rafa, Madeline
12
Rye
4-06.00
(508.00m)
0
4
Lantier, Kate
12
Ardsley
4-06.00
(508.00m)
0
4
Duffy, Colleen
11
Nanuet
4-06.00
(508.00m)
0
7
McGinley, Mannion
11
Clarkstown North
4-06.00
(508.00m)
0
7
Dronzek, Jessica
12
The Ursuline
4-06.00
(508.00m)
0
7
Cahill, Emily
11
Clarkstown North
4-06.00
(508.00m)
0
12
Massaro, Grace
12
Pearl River
4-03.00
(508.00m)
0
12
Burns, Alexa
11
Somers
4-03.00
(508.00m)
0
12
Castello, Oriana
12
Nanuet
4-03.00
(508.00m)
0
12
Baisley, Grace
12
Beacon
4-03.00
(508.00m)
0
16
Assawakulpaibool, Adeena
12
Suffern
4-03.00
(508.00m)
0
17
Louzada, Vitoria
10
Clarkstown North
4-03.00
(508.00m)
0
18
Cregin, Claire
9
The Ursuline
4-03.00
(508.00m)
0
19
Keane, Clare
10
Somers
4-03.00
(508.00m)
0
20
Capone, Katie
9
Pearl River
4-03.00
(508.00m)
0
21
DeNoia, Carly
10
Nanuet
4-00.00
(508.00m)
0
22
Alzate, Anisa
11
Beacon
4-00.00
(508.00m)
0
--
Whittingham, Chirstina
9
Yonkers Public S
DNS
(--)
0
--
Morgan, Olivia
12
New Rochelle
DNS
(--)
0
--
Akinwunmi, Jummie
12
Beacon
DNS
(--)
0
--
Colster, Emma
10
Ardsley
NH
(--)
0
--
Abreu, Gireny
11
North Rockland
NH
(--)
0
--
Buhler, Madalyne
10
Albertus Magnus
DNS
(--)
0
--
Conlan, Anne
10
Scarsdale
DNS
(--)
0
--
Cooper, Simone
10
New Rochelle
NH
(--)
0
--
Sibley, Keelin
10
The Ursuline
NH
(--)
0
--
Vucinic, Kelly
11
Nanuet
DNS
(--)
0
--
Kudlinski, Alexandra
11
Suffern
NH
(--)
0
--
Meran, Naiomi
11
Suffern
DNS
(--)
0
--
Huertas, Alexandra
10
The Ursuline
DNS
(--)
0
--
Hockler, Jessica
11
Beacon
NH
(--)
0
--
Robinson, Kyanna
9
New Rochelle
NH
(--)
0
--
Acosta, Naomi
10
Tappan Zee
DNS
(--)
0
Womens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kemp-Neilson, Martha
11
New Rochelle
9-06.00
(508.00m)
0
2
Carroll, Fiona
11
Tappan Zee
9-00.00
(508.00m)
0
3
Solomon-Hollander, Hanna
9
Suffern
9-00.00
(508.00m)
0
4
Watt, Rohan
12
Somers
8-00.00
(508.00m)
0
4
Vil, Wenka
11
Pearl River
8-00.00
(508.00m)
0
6
Simpson, Grace
11
Tappan Zee
7-06.00
(508.00m)
0
6
Van Tassell, Elisabeth
12
Somers
7-06.00
(508.00m)
0
8
Keane, Clare
10
Somers
7-06.00
(508.00m)
0
11
Baez, Rabecca
11
North Rockland
7-00.00
(508.00m)
0
11
Ryan, Jessica
11
Clarkstown South
7-00.00
(508.00m)
0
13
Varunok, Anna
12
Somers
7-00.00
(508.00m)
0
9
Loughran, Maeve
9
Pearl River
7-00.00
(508.00m)
0
9
Cuomo, Clarissa
9
Brewster
7-00.00
(508.00m)
0
--
Jackson, Kiera
12
New Rochelle
DNS
(--)
0
--
Manente, Anna
11
Beacon
NH
(--)
0
--
Lepe, Gabriella
12
White Plains
NH
(--)
0
--
Bar-Ness, Nina
12
New Rochelle
DNS
(--)
0
--
Scott, Maya
11
New Rochelle
DNS
(--)
0
--
Rodriguez, Solenny
11
New Rochelle
DNS
(--)
0
Womens Pole Vault Novice
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hanchar, Lauren
10
Tappan Zee
8-03.00
(508.00m)
0
2
Rodriguez, Solenny
11
New Rochelle
7-06.00
(508.00m)
0
3
Stumpf, Mercedesz
11
Somers
7-00.00
(508.00m)
0
3
Scott, Maya
11
New Rochelle
7-00.00
(508.00m)
0
5
Dowling, Erin
9
Pearl River
7-00.00
(508.00m)
0
6
Heese, Emily
10
Somers
7-00.00
(508.00m)
0
7
Jackson, Kiera
12
New Rochelle
7-00.00
(508.00m)
0
8
Burns, Alexa
11
Somers
7-00.00
(508.00m)
0
12
Burr, Katherine
10
New Rochelle
6-06.00
(508.00m)
0
12
Jones, Emma
11
Somers
6-06.00
(508.00m)
0
14
Considine, Julia
11
Nanuet
6-06.00
(508.00m)
0
15
Hill, Madelyn
11
Clarkstown South
6-06.00
(508.00m)
0
9
Bourgeois, Megan
12
Nanuet
6-06.00
(508.00m)
0
9
Bar-Ness, Nina
12
New Rochelle
6-06.00
(508.00m)
0
9
McPadden, Julianna
11
Nanuet
6-06.00
(508.00m)
0
16
Serra, Kaelyn
10
North Rockland
6-00.00
(508.00m)
0
16
Harrington, Ashley
9
Pearl River
6-00.00
(508.00m)
0
16
Harpur, Emily
9
The Ursuline
6-00.00
(508.00m)
0
19
Ginnone, Emma
9
Pearl River
5-00.00
(508.00m)
0
20
Comunale, Mia
11
Nanuet
5-00.00
(508.00m)
0
--
Bonanno, Nicole
9
The Ursuline
NH
(--)
0
--
Sanker, Grace
11
Beacon
DNS
(--)
0
--
Fears, Julia
9
Tappan Zee
DNS
(--)
0
Womens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Yang, Yilinn
12
Ardsley
16-10.50
(508.00m)
nwi
0
2
Morgan, Olivia
12
New Rochelle
16-09.50
(508.00m)
nwi
0
3
Meran, Naiomi
11
Suffern
16-09.50
(508.00m)
nwi
0
4
Diaz, Diana
12
New Rochelle
16-09.25
(508.00m)
nwi
0
5
Gougherty, Ciara
11
Harrison
15-04.00
(508.00m)
nwi
0
6
Lange, Katelyn
11
Tappan Zee
15-03.00
(508.00m)
nwi
0
7
Vucinic, Kelly
11
Nanuet
14-10.00
(508.00m)
nwi
0
8
Tomala, Brittany
11
North Rockland
14-09.75
(508.00m)
nwi
0
9
Kottman, Kellie
11
Somers
14-04.00
(508.00m)
nwi
0
10
Nelson, Eunice
10
Suffern
14-02.50
(508.00m)
nwi
0
11
Schmid, Alena
11
Hastings
14-02.25
(508.00m)
nwi
0
12
Assawakulpaibool, Adeena
12
Suffern
14-02.00
(508.00m)
nwi
0
13
Whittingham, Chirstina
9
Yonkers Public S
14-01.00
(508.00m)
nwi
0
14
Castro, Jenna
12
Suffern
13-09.00
(508.00m)
nwi
0
15
Massaro, Grace
12
Pearl River
13-06.50
(508.00m)
nwi
0
16
Nievas-Molina, Cristina
10
Rye
13-05.75
(508.00m)
nwi
0
17
Selber, Melanie
12
Scarsdale
13-02.25
(508.00m)
nwi
0
18
Rueda, Penelope
9
Ardsley
13-01.75
(508.00m)
nwi
0
19
Jackson, Grace
10
Tappan Zee
12-11.50
(508.00m)
nwi
0
20
Coveney, Rochelle
9
White Plains
12-11.00
(508.00m)
nwi
0
21
Guzinski, Emily
10
North Rockland
12-06.50
(508.00m)
nwi
0
22
Hill, Madelyn
11
Clarkstown South
12-06.00
(508.00m)
nwi
0
23
Valenzano, Maya
10
Ardsley
12-05.00
(508.00m)
nwi
0
24
Heese, Emily
10
Somers
12-04.75
(508.00m)
nwi
0
25
Louzada, Vitoria
10
Clarkstown North
12-04.25
(508.00m)
nwi
0
26
Stolz, Olivia
10
North Rockland
12-04.00
(508.00m)
nwi
0
27
Costanzo, Holly
12
Clarkstown North
12-02.50
(508.00m)
nwi
0
28
Emms, Philippa
10
Rye
12-02.00
(508.00m)
nwi
0
29
Porette, Caeli
12
North Rockland
12-01.50
(508.00m)
nwi
0
30
Vargas, Gabriela
9
Suffern
12-01.25
(508.00m)
nwi
0
31
Needelman, Kaitlin
9
Suffern
12-00.50
(508.00m)
nwi
0
32
Tanico, Julianna
12
Harrison
12-00.00
(508.00m)
nwi
0
33
Park, Anna
12
Suffern
11-10.75
(508.00m)
nwi
0
34
Reilly, Kyra
10
Tappan Zee
11-09.25
(508.00m)
nwi
0
35
Dickerson, Sarah
10
Rye
11-09.25
(508.00m)
nwi
0
36
Ryan, Jessica
11
Clarkstown South
11-07.50
(508.00m)
nwi
0
37
Castello, Oriana
12
Nanuet
11-05.00
(508.00m)
nwi
0
38
Chapman, Kristin
10
Rye
11-05.00
(508.00m)
nwi
0
39
Xu, Ziqing
10
Ardsley
11-04.00
(508.00m)
nwi
0
40
Long, Grace
9
The Ursuline
11-03.00
(508.00m)
nwi
0
41
McGowan, Margaret
10
Rye
11-03.00
(508.00m)
nwi
0
42
Rosenberg, Nina
11
Ardsley
11-02.00
(508.00m)
nwi
0
43
Hazi, Keren
10
White Plains
11-00.25
(508.00m)
nwi
0
44
Gilinsky, Julia
10
Ardsley
10-11.50
(508.00m)
nwi
0
45
Segal, Lily
10
Ardsley
10-07.50
(508.00m)
nwi
0
46
Ivanoski, Tessa
9
The Ursuline
10-06.00
(508.00m)
nwi
0
47
Tembulkar, Yaman
10
Ardsley
9-07.75
(508.00m)
nwi
0
48
Berardi, Jaclyn
9
The Ursuline
9-06.75
(508.00m)
nwi
0
49
Liodori, Anastasia
10
Rye
8-08.00
(508.00m)
nwi
0
50
Santos, Naomi
10
Ardsley
8-08.00
(508.00m)
nwi
0
--
Tavas, Caitlin
10
Ardsley
DNS
(--)
nwi
0
--
Blackman, Samantha
10
Ardsley
DNS
(--)
nwi
0
--
Beazely, Mary
11
Rye
DNS
(--)
nwi
0
--
Mathew, Megha
10
Clarkstown South
FOUL
(--)
nwi
0
--
Martin, Anita
9
Beacon
DNS
(--)
nwi
0
--
Bauer, Kristen
10
The Ursuline
DNS
(--)
nwi
0
--
Perez-Gonzalez, Daisy
12
Clarkstown North
DNS
(--)
nwi
0
--
Frenchman, Phoebe
12
Rye
FOUL
(--)
nwi
0
--
Regan, Danielle
10
Brewster
DNS
(--)
nwi
0
--
Nicpon, Madelyn
11
Suffern
DNS
(--)
nwi
0
--
Montaldo, Amanda
10
Beacon
DNS
(--)
nwi
0
--
Strazza, Gianna
11
Ardsley
DNS
(--)
nwi
0
--
Nam, Lois
10
Clarkstown South
DNS
(--)
nwi
0
--
Daly, Lindsay
11
Nanuet
DNS
(--)
nwi
0
--
Garcia, Melina
9
Ardsley
FOUL
(--)
nwi
0
Womens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Akinwunmi, Jummie
12
Beacon
34-09.75
(508.00m)
nwi
0
2
Saunders, Nadia
10
North Rockland
34-06.00
(508.00m)
nwi
0
3
Cahill, Emily
11
Clarkstown North
34-04.25
(508.00m)
nwi
0
4
Yang, Yilinn
12
Ardsley
34-03.25
(508.00m)
nwi
0
5
McGinley, Mannion
11
Clarkstown North
33-05.75
(508.00m)
nwi
0
6
Moreno, Skylar
12
Clarkstown South
33-05.00
(508.00m)
nwi
0
7
Conroy, Casey
10
The Ursuline
32-10.75
(508.00m)
nwi
0
8
Bensche, Brooke
11
Scarsdale
32-05.25
(508.00m)
nwi
0
9
Nagahama, Lisa
12
Ardsley
32-00.00
(508.00m)
nwi
0
10
Mathew, Megha
10
Clarkstown South
31-06.75
(508.00m)
nwi
0
11
Taylor, Jayden
11
Ardsley
31-06.00
(508.00m)
nwi
0
12
Dronzek, Jessica
12
The Ursuline
30-10.25
(508.00m)
nwi
0
13
McDowell, Katherine
11
Tappan Zee
30-01.00
(508.00m)
nwi
0
14
Spector, Samantha
12
Clarkstown North
29-10.00
(508.00m)
nwi
0
15
Love, Jordy
10
Scarsdale
29-09.25
(508.00m)
nwi
0
16
Kudlinski, Alexandra
11
Suffern
29-06.75
(508.00m)
nwi
0
17
Nievas-Molina, Cristina
10
Rye
29-04.00
(508.00m)
nwi
0
18
Abrencia, Christina
11
Somers
29-03.50
(508.00m)
nwi
0
19
O'Neill, Kristen
12
Pearl River
28-11.00
(508.00m)
nwi
0
20
Walker, Jackie
9
Rye
28-09.50
(508.00m)
nwi
0
21
Mathis, Corryn
12
Clarkstown North
28-06.00
(508.00m)
nwi
0
22
Dickerson, Sarah
10
Rye
28-03.25
(508.00m)
nwi
0
23
Ramos, Julisa
11
North Rockland
28-02.00
(508.00m)
nwi
0
24
Cheung, Ashley
10
Ardsley
28-00.00
(508.00m)
nwi
0
25
Miguel, Nayoma
11
New Rochelle
27-11.75
(508.00m)
nwi
0
26
Van Tassell, Caitlyn
10
Somers
27-10.00
(508.00m)
nwi
0
27
Acocella, Danielle
9
Somers
26-06.75
(508.00m)
nwi
0
28
Caponigro, Nicole
12
Nanuet
26-04.50
(508.00m)
nwi
0
29
Tanico, Julianna
12
Harrison
26-01.75
(508.00m)
nwi
0
30
Mohring, Maya
9
The Ursuline
25-07.75
(508.00m)
nwi
0
31
Popescu, Fiona
11
Ardsley
25-07.75
(508.00m)
nwi
0
32
McGowan, Margaret
10
Rye
24-08.75
(508.00m)
nwi
0
33
Lee, Eujin
9
Tappan Zee
24-03.00
(508.00m)
nwi
0
34
Chang, Carolyne
10
Ardsley
24-01.00
(508.00m)
nwi
0
--
Bauer, Kristen
10
The Ursuline
DNS
(--)
nwi
0
--
Tavas, Caitlin
10
Ardsley
DNS
(--)
nwi
0
--
Fodero, Kate
9
The Ursuline
DNS
(--)
nwi
0
--
White, Elizabeth
9
The Ursuline
FOUL
(--)
nwi
0
--
Conlan, Anne
10
Scarsdale
DNS
(--)
nwi
0
--
Nam, Lois
10
Clarkstown South
DNS
(--)
nwi
0
--
Brownstein, Hannah
10
Somers
DNS
(--)
nwi
0
--
Khatib, Diana
12
Suffern
DNS
(--)
nwi
0
--
Emms, Philippa
10
Rye
DNS
(--)
nwi
0
--
Alexa, Emma
10
Rye
FOUL
(--)
nwi
0
Womens Weight Throw Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Soto, Ilenn
10
New Rochelle
40-00.00
(508.00m)
0
2
Love, Whitney
12
New Rochelle
38-04.00
(508.00m)
0
3
Washington, Ariana
11
New Rochelle
37-10.50
(508.00m)
0
4
Blackwell, Kayla
12
North Rockland
37-04.50
(508.00m)
0
5
Loderick, Kayla
12
North Rockland
37-02.75
(508.00m)
0
6
Piscitelli, Christina
12
Clarkstown South
35-03.50
(508.00m)
0
7
Natalo, Kayla
12
Somers
32-05.00
(508.00m)
0
8
Pagliaro, Victoria
11
Somers
30-10.00
(508.00m)
0
9
Harrison, Jayline
10
North Rockland
29-11.25
(508.00m)
0
10
Krause, Alexis
11
Tappan Zee
29-08.25
(508.00m)
0
11
Williams, Cher
12
Suffern
28-03.00
(508.00m)
0
12
Spencer, Elizabeth
12
Somers
28-01.25
(508.00m)
0
13
Price, Brianna
11
Suffern
27-08.50
(508.00m)
0
14
Debald, Jacklyn
12
Harrison
27-07.75
(508.00m)
0
15
Doukakis, Sofia
10
Somers
27-03.25
(508.00m)
0
16
Wayne, Victoria
12
Nanuet
26-09.00
(508.00m)
0
--
Schroeder, Emily
11
Nanuet
DNS
(--)
0
--
Eliezer, Stacy
10
Clarkstown South
DNS
(--)
0
--
Jarrett, Clayanna
9
Clarkstown South
FOUL
(--)
0
--
Ferraro, Sara
9
Clarkstown South
FOUL
(--)
0
--
Calhoun, Carrie-Ann
11
New Rochelle
DNS
(--)
0
Womens Weight Throw Novice
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Burns, Amanda
11
Somers
25-02.00
(508.00m)
0
2
Eliezer, Stacy
10
Clarkstown South
23-00.25
(508.00m)
0
3
Duffy, Kasey
10
Pearl River
23-00.00
(508.00m)
0
4
Luciano, Christina
11
Somers
21-01.50
(508.00m)
0
5
Thomas, Sarah
11
Nanuet
20-09.50
(508.00m)
0
6
Spencer, Colleen
11
Somers
20-06.00
(508.00m)
0
7
Joseph, Ashanty
9
Suffern
18-04.00
(508.00m)
0
8
Martinez, Beth
10
New Rochelle
18-02.25
(508.00m)
0
9
Mihalco, Amanda
12
Brewster
16-03.00
(508.00m)
0
10
Alliance, Brianna
11
Suffern
16-02.50
(508.00m)
0
11
Gasparre, Giovanna
12
Brewster
16-02.00
(508.00m)
0
12
Camarena, Axia
10
New Rochelle
15-09.00
(508.00m)
0
13
Hill, Lily
10
Pearl River
14-07.00
(508.00m)
0
14
Scarlett, Victoria
10
Suffern
14-00.00
(508.00m)
0
15
Hardy, Danae
9
New Rochelle
12-04.50
(508.00m)
0
16
Desir, Aliyah
9
New Rochelle
12-01.25
(508.00m)
0
17
Jimenez, Paulina
10
New Rochelle
11-09.75
(508.00m)
0
--
Mellia, Jacklyn
9
Nanuet
FOUL
(--)
0
--
Jorgensen, Krystina
10
Nanuet
DNS
(--)
0
--
Boyd-Postell, Rhodni
10
White Plains
DNS
(--)
0
--
Dillon, Leah
11
Tappan Zee
DNS
(--)
0
--
Schroeder, Emily
11
Nanuet
DNS
(--)
0
--
Williams, Cher
12
Suffern
DNS
(--)
0
--
Akinwunmi, Ennie
11
Beacon
DNS
(--)
0
--
Henry, Karalyn
11
Nanuet
DNS
(--)
0
--
McCarthy, Amanda
10
Tappan Zee
DNS
(--)
0
--
Alamanzar, Audrey
10
Suffern
DNS
(--)
0
--
Perez, Diana
11
Tappan Zee
DNS
(--)
0
--
Shinkaiye, Dorcas
9
New Rochelle
FOUL
(--)
0
--
Rosales, Keren
12
Brewster
DNS
(--)
0
--
Schmidt, Amanda
10
Suffern
DNS
(--)
0
--
Anderson, Caroline
9
Hastings
DNS
(--)
0
--
Chamar, Jasmine
10
Suffern
DNS
(--)
0
--
Morfin-Chavez, Yocelin
9
New Rochelle
DNS
(--)
0
--
Angone, Olivia
10
New Rochelle
FOUL
(--)
0
--
Villegas, Jayleen
11
Suffern
DNS
(--)
0
--
Kantrowitz, Brittany
12
Suffern
DNS
(--)
0
--
Velardo, Katherine
10
Somers
FOUL
(--)
0
--
Price, Brianna
11
Suffern
DNS
(--)
0
--
Narodie, Noel
11
Suffern
DNS
(--)
0
--
Williams, Skylar
9
Suffern
DNS
(--)
0
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#armory
#armory-track
#new-york
#section-1
#kick-off-1
More news
2017 Results - New York Section I Kick Off 1
0 shares:
New York Section I Kick Off 1
,
ArmoryTrack.org
,
Armory Track News
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for New York Section I Kick Off 1
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2023
1
1
2022
1
55
1
94
2021
1
1
118
2019
1
85
1
145
2018
1
109
1
85
2017
2
90
2
110
2016
1
1
1
217
2015
1
67
1
180
2014
2
3
6
2013
1
1
2012
1
1
Show 8 more
Hashtags
#armory
#armory-track
#new-york
#section-1
#kick-off-1
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!